Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp DV3750S zwęża się. HOT się przegrzewa.

10 Kwi 2010 12:06 1764 7
  • Poziom 37  
    Wymieniłem elektrolity po wtórnej zasilacza(napięcia stoją), trafopowielacz, HOT i KFMP w kolektorze i w cewkach, Q703...
    Aktualnie mam cały czas pionowy pasek 2-3 cm szerokości na śniegu zielonkawy, na bluscreen śnieżący. Przy rozjaśnianiu SCREEN zwęża się ok połowę i przegrzewa HOT, po zmniejszeniu powraca rozmiar. Ogólnie kondycja w/w usterek pogarsza się w ciągu kilku min. od uruchomienia. MC44006 ?
  • Moderator TV
    Jeśli napięcia "stoją", to chyba zasilacz pracuje prawidłowo? Skoro wymieniłeś(?) wszystkie kondensatory impulsowe, to może winny jest trafopowielacz, lub cewki odchylające?
  • Poziom 14  
    Poprzednia moja propozycja wymiany pamięci 24C02 została usunięta do kosza. Nie zgadzam się z tym. Częstym powodem złego działania tego odbiornika jest rozprogramowanie pamięci 24c02 zaznaczam, że zamontowanie pamięci nie zaprogramowanej jest nieskuteczne. Co do trafopowielacza mam wątpliwości, czyżby dwa trafa były uszkodzone, ale wszystko jest możliwe.
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Jakżeby to cewki mogły reagować na SCREEN?
  • Poziom 43  
    Leśniak adam, masz rację z pamięcią. Tyle, że osobiście nie spotkałem się z takim jej uszkodzeniem. Jeśli już cokolwiek związanego z poziomem, to raczej natychmiastowa śmierć HOTa po włączeniu lub klasyczne problemy z geometrią.
    Maryann, może i MC44006 - ale to przecież bez problemu oscyloskop powinien pokazać.
    Nie bardzo rozumiem natomiast wymianę Q703. Był uszkodzony czy 5V niestabilne? Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że MC masz do wymiany.
    Pamiętaj też, że w sterowaniu HOTa masz kondensator elektrolityczny a napięcia zasilania Q601, 2, 4 muszą być dobre.
  • Poziom 37  
    Q703(doceniam wnikliwość) wymieniłem na wszelki wypadek, statystycznie.
    H-drive zanim dostroiłem oscyloskop myślałem, że stoi, ale okazało sie, że na czas usterki wzrasta częstotliwość, około dwukrotnie. Dziś, na zimno, w zasadzie więcej pracuje źle, niż dobrze; oczywiście C613 nowy. Podmienię jeszcze tranzystory w sterowaniu, ale już trochę bez wiary.
    Wymiana Q801 - bez zmian.
    ---------
    E! Wymiana sterowania - i też nic. Odkładam go na razie i proszę nadal o podpowiedzi.
  • Poziom 14  
    Miałem co prawda uszkodzony parę razy MC44006 ale korekcja była cały czas zła,
    może przydałoby się przyjrzeć modulatorowi przy tranzystorze linii.