Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aktualizacja listy EPG w dekoderze

andrzejlisek 10 Apr 2010 16:20 7182 3
 • #1
  andrzejlisek
  Level 28  
  Zapytam z ciekawości:

  Posiadam kablówkę INEA i dekoder Digit MF4-K

  Dekoder posiada funkcję wyświetlania listy programów telewizyjnych, że nie potrzeba mieć gazety typu "Imperium TV". Ta funkcja to EPG.  Czy ta lista aktualizuje się przy każdym odpalaniu dekodera, czy tylko raz, jak wczyta się program na najbliższy tydzień, to przez ten tydzień się nie aktualizuje, tylko ewentualnie dogrywają się dni tydzień naprzód.

  Zauważyłem, że mimo katastrofy samolotu z prezydentem i całkowitej rezygnacji z nadawania programów przez wszystkie polskie stacje na rzecz nadawania rozmów na temat tej tragedii, na listach EPG nic się nie zmieniło, tak, jakby nie było żadnej tragedii.

  Która sytuacja jest bardziej prawdopodobna?
  1. Jakimś trafem wszystkie polskie stacje telewizyjne zapomniały zaktualizować EPG na dzisiaj mimo zmiany tego, co nadają.
  2. To, co wyświetla się na ekranie telewizora, wyświetla się z pamięci dekodera to, co było zapisane przed tragedią.

  Odłączyłem wszystkie kable od dekodera i wyjąłem kartę do dekodowania płatnych stacji i nic się w tej sprawie nie zmieniło.

  Jeżeli w ramach żałoby narodowej telewizja zrezygnuje z programów rozrywkowych i komedii na rzecz takich, jakie można nadać w czasie żałoby, to ciekawe, czy lista się zaktualizuje, będę obserwować.
 • #3
  andrzejlisek
  Level 28  
  Gienek_93 wrote:
  dokladniej

  Jak widzimy, w TVP1, TVP2 i TVP Info, lista programów się zaktualizowała prawidłowo:
  Aktualizacja listy EPG w dekoderze Aktualizacja listy EPG w dekoderze Aktualizacja listy EPG w dekoderze

  Natomiast w Polsacie i w TVN nie zaktualizowała się:
  Aktualizacja listy EPG w dekoderze Aktualizacja listy EPG w dekoderze Aktualizacja listy EPG w dekoderze

  Z tego, co wiem, telewizja N też korzysta z tej samej technologii.

  Pytanie: Czy Polsat i TVN zapomnieli zaktualizować program, czy mój dekoder odczytuje wcześniej pobraną listę z pamięci?
 • #4
  joalra
  Level 2  
  Posiadam VECTRĘ z tym dekoderem. Co parę tygodni zdarza się, że EPG nie jest aktualizowane (np. jak zmieniano HALLMARK na 13street) to aktualizacja wszystkich programów zatrzyamała się do dnia zmiany a potem przez tydzień 13street nie miał wcale aktualizacji. Obecnie znów mają trochę opóźnienia. Jeżeli dekoder wyłączę z sieci (brak napięcia) to się nie aktualizuje, tylko po załączeniu trzeba wchodzić na kanał i wchodząc na EPG niejako wymuszać aktualizację strzałkami góra dół lub poprzez przycisk info - po pewnym czasie załapie. Obsługa trochę na chybił trafił i nie ma zasady co kiedy zadziała. Powodzenia