Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop na stałe do odtwarzania muzyki

10 Kwi 2010 19:53 2146 4
  • Poziom 2  
    mam dwa wzmacniacze 4 i 2 kanałowe podłączone przez cinche do alpine 9880 - przez usb nie da rady odtwarzać plików av lub flac, a przerzucanie płyt mi nie pasuje. Chciałbym zamienić radio na ekran lcd (coś jak ten) i zamontowanego na stałe laptopa. Teraz pytania:
    - czy jest sens dawać kartę muzyczną na usb? taką z 3x2 cinch out? żeby nie było strat na jakości (w końcu po to ma być odtwarzane wav/flac)
    - czy podpięcie się z zasilaniem laptopa pod zapalniczkę na dłuższą metę wytrzyma? w końcu te kable są dane z myślą o rozgrzewaniu zapalniczki raz na jakiś czas, a nie laptopa bardzo często..
  • Poziom 13  
    Lepiej złóż coś na bazie płyty ITX z Atomem, do tego dysk 500GB z laptopa, karta dźwiękowa z Creativa, 2GB RAM, jakiś adapterek Bluetooth na USB i odbiornik GPS na Bluetooth - masz piękne carpc, z nawigacją, poteznym archiwum muzyki, teledyskow i filmow, nawigację i jak dołożysz kartę wifi to będziesz miał internet w większych miastach za free (względnie modem 3G), no i możesz podłączyćtuner tv - kolejny bajer w zestawie - taki zestaw ma tą zaletę, że możesz go stopniowo uzupełniać o kolejne elementy
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Co do karty muzycznej to jeśli nie ma innego rozwiązania to możesz dać jakąś malutką kartę na USB do tego lapa.
    Co do zasilania to musisz sprawdzić jaki prąd będzie Ci przepływał przez kabelek jak podłączysz sobie pod niego lapa. Przy zasilaniu w zasilaczu przy 19V prąd wynosi ok 4,75A a w aucie masz instalacje na 12V i prąd na zapalniczce ma max wartość ok 8A w zależności od auta (osobowe/ciężarówka). Także kabelek Ci wytrzyma bez problemu nawet jak będziesz grał w jakąś gierke :)

Co do tego odtwarzania muzyki to nie lepiej było by kupić jakieś radio z USB + czytnik pamięci Flash?

Bądź zainwestuj w poważne nagłośnienie:

Link

Link

Link

filmików na Youtube jest sporo :)
  • Poziom 2  
    autoserwistech napisał:
    Lepiej złóż coś na bazie płyty ITX z Atomem, do tego dysk 500GB z laptopa, karta dźwiękowa z Creativa, 2GB RAM, jakiś adapterek Bluetooth na USB i odbiornik GPS na Bluetooth - masz piękne carpc, z nawigacją, poteznym archiwum muzyki, teledyskow i filmow, nawigację i jak dołożysz kartę wifi to będziesz miał internet w większych miastach za free (względnie modem 3G), no i możesz podłączyćtuner tv - kolejny bajer w zestawie - taki zestaw ma tą zaletę, że możesz go stopniowo uzupełniać o kolejne elementy

do czego ten adapterek Bluetooth na USB?
    karty creativa mają wyjścia jack, rozumiem, że adapter jack-rca (ale czy nie wpłynie to na jakość, w końcu po to chcę odtwarzać pliki flac, by niczego nie tracić)
  • Poziom 13  
    Bluetooth do komunikacji z modułem nawigacji (najbardziej dostępne są te łączące się po Bluetooth. A co do wyjścia jack i adaptera - to nie polecałbym stosowania tanich plastikowych adapterów, tylko porządny kable jack->RCA, który najlepiej będzie zrobić samodzielnie - wtedy masz pewność że użyłeś wysokiej jakości komponentów (mówię tu o porządnych kablach i wtyczkach , a nie tych "pseudozłoconych" po 2-3zł). Ewentualnie mógłbyś zainteresować się kartami dźwiękowymi ASUS Xonar - posiadająwyjścia RCA, jednak model z kompletem wyjść 5.1 kosztuje 600-700zł, jednak jakość dźwięku jest oszałamiająca - miałem przyjemność posłuchać tej karty połączonej z zestawem Harmann/Kardon