Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens Lifebook S7010 problem z instalacją XP

10 Apr 2010 20:16 3485 3
  • Level 9  
    Właśnie zakupiłem w atrakcyjnej cenie taki właśnie laptop.
    I tu się pojawia problem , gdy instaluję Win XP (Pro SP3, potem Home SP3) to w czasie gdy wyświetla 34 minuty do końca instalacji instalator staje w miejscu, tzn. napisy po prawej stronie "przeskakują" więc komputer się nie zawiesza. Próbowałem również Win 2000 Pro SP4, ale sytuacja się powtórzyła.

Próbowałem formatować dysk programem Partition Magic z bootowalnego pendrive'a, potem zainstalowałem Windows 7 (ku mojemu zdziwieniu nawet sie nie zamula przy procku 1,6 i 512 RAM) i odpaliłem CHKDSK z przełączniekiem /f żeby naprawił błędy napotkane przy skanowaniu dysku. Następnie instalka XP i to samo:
    34 minuty i stop!!!

Jak wcześniej napisałem Windows 7 da się zainstalować, choć nie ma sterów na ten system do tego modelu a od XP pasuje tylko kilka i nie ma sterowników do USB.
    Zainstalowałem linuksa (Ubuntu) i wszystko działało jak należy.

Nie mam do niego Recovery CD (lub Restore CD nie wiem jak to się nazywa przy Fujitsu Siemens). Nie ma na dysku partycji Recovery, dostałem go ze sformatowanym całym dyskiem.

Macie może pomysły jak zainstalować XP na tym lapku:?::?::?:
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • SterControlSterControl
  • SterControlSterControl
  • Level 9  
    Myślałem już o tym ale odkryłem dlaczego nie mogę go zainstalować z płyty. Mianowicie nie działa m USB na płycie. Właśnie dlatego zatrzymuje się instalator na 34 minucie, bo wtedy wyszukuje porty i urządzenia USB. W lapku są trzy porty USB i żadne nie działa. Tzn. jak podłącze np. telefon to na chwile się zaświeci dioda na telefonie i po chwili gaśnie a komputer go nie widzi. Myślicie, że wymiana BIOSu by pomogła??
  • Level 1  
    ja wlasnie potrzebuje sterownika do lifebok s7010 morzesz mi go przeslac na moje gg 36408004 lub na moja pozcte krzysztof561(malpa)wp.pl