Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek, zamyka ale nie otwiera.

marek_is 10 Apr 2010 20:35 23914 11
    marek_is
    Level 9  
    Centralny Inferno zamontowany do VW Golf 2, wszystko śmigało dobrze, prawdopodobnie do momentu gdy padła mi bateria przy pilocie, między czasie wymieniałem jeszcze akumulator bo na wcześniejszym mi całkiem resetowało ( zamek, zegar) no i później kupiłem nową bateryjkę no i pojawił się problem, w ogóle nie reagowało na pilota no to myślałem że trzeba zaprogramować, coś porobiłem według znalezionej instrukcji ( ale nie wiem czy to instrukcja od tego) no i teraz centralny z pilota zamyka, ale już nie otwiera, przy wciśnięciu 'wyłącz' słychać dwa piknięcia w centralce, ale siłowniki nie reagują, przy ponownym naciśnięciu zamiast otwierać zamyka. Znalazłem jakąś instrukcję obsługi firma AMT, na obrazku centralka i wszystko się zgadza, więc to pewnie będzie od tego, tylko że w tym nie ma nic konkretnego, chcąc wejść w stan programowania ( wciśniete oba guziki) wg instrukcji dioda powinna szybko pulsować, natomiast pulsuje normalnie i do tego załacza się syrena alarmowa, w tym samym punkcie pisze że jeżeli aktywna jest funkcja antynapadu należy ją skasować, ale postępując według instrukcji nic się nie dzieje. Co by tu można jeszcze sprawdzić??
    MLQDY
    Level 15  
    Po pierwsze sprecyzuj czy masz zalozony centralny ze sterowaniem pilotowym, cze autoalarm z ktorego pilota sterujesz takze zamkiem, bo piszesz o centralnym a z dalszej czesci postu wynika,ze masz Alarm.
    Kolejne pytanie to czy jesli kluczysz auto z wkladki kierowcy to działa otwieranie i zamykanie wszyskich silownikow?
    tzok
    Moderator of Cars
    ...a "ręcznie" wyzwolony działa? Masz oryginalny system pneumatyczny z pompką w bagażniku, czy przerobiony na elektryczny?
    marek_is
    Level 9  
    Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to trudno mi określić bo sam tego nie zakładałem, jak można to rozpoznać?? znalazłem jakieś dokumenty w samochodzie i jest zamówienie gdzie jest wpisane;
    - centralny zamek 4D
    - interno,
    Natomiast instrukcja jest od autoalarmu i cały sprzęt po obrazkach pasuje do tej instrukcji, a druga część ma się tak, teraz nie zamyka ani nie otwiera wszystkich siłowników przy próbie z wkładki kierowcy, mało tego nie mam pewności czy wcześniej w ten sposób działało, spróbuje się dowiedzieć

Dodano po 3 [minuty]:

tzok wrote:
    ...a "ręcznie" wyzwolony działa? Masz oryginalny system pneumatyczny z pompką w bagażniku, czy przerobiony na elektryczny?

1. j.w.
    2. mam tylko w drzwiach od kierowcy i pasażera z przodu, z tyłu nie jest w ogóle podłączone, ale ostatnio jak rozkręcałem to siłowniki są w drzwiach z tyłu, w bagażniku nic nie ma
    MLQDY
    Level 15  
    No zobacz kolego czy sam zamek jest sprawny, czyli czy dziala sterownie reczne oraz z wkladki. Jesli tak to problem najprawodopodobniej tkwi w centralce sterujacej, moze sie lut oberwal lub przekaznik wypalil i zamek nie dostaje iimpulsu "otwórz"
    marek_is
    Level 9  
    MLQDY wrote:
    No zobacz kolego czy sam zamek jest sprawny, czyli czy dziala sterownie reczne oraz z wkladki. Jesli tak to problem najprawodopodobniej tkwi w centralce sterujacej, moze sie lut oberwal lub przekaznik wypalil i zamek nie dostaje iimpulsu "otwórz"

Chodzi Ci o próbę otwierania i zamykania kluczykiem, i czy w tym czasie się zamykają/otwierają 2 drzwi?? Jeśli tak to zamykają się tylko jedne drzwi, niezależnie czy kluczykiem czy od środka. Ale o ile dobrze pamiętam to wcześniej było tak samo i z pilota wszystko działało, patrzyłem na centralke i niby nic nie widać żeby było coś przerwane.
    MLQDY
    Level 15  
    No ok,zobacz czy wychopdzi impuls otwierania z centralki. Jesli to zwykly zamek uniwersalny dokladany to sterowanie powinno byc masa.
    rico37p
    Level 28  
    A czy w ogóle sprawdziłeś zasilanie do centralki (+ i -) We wtyczce do centralki masz przewody brązowy i biały (otwieranie i zamykanie),spróbuj przez probówkę podać tam masę ,czy będzie jakakolwiek reakcja.
    MLQDY
    Level 15  
    Z tego co pisał to niby otwiera zamki, tylko nie zamyka, wiec zasilanie teoretycznie na centralce jest
    marek_is
    Level 9  
    MLQDY wrote:
    Z tego co pisał to niby otwiera zamki, tylko nie zamyka, wiec zasilanie teoretycznie na centralce jest

Odwrotnie, zamyka ale nie otwiera, a z impulsem to jest tak:
    sprawdziłem na zamykaniu i na otwieraniu, na zamykaniu które chodzi ( "masa" i "zamykanie" na centralce) jest ok 13, jak zamykam spada do 1 po czym dalej jest 13, a przy otwieraniu jest 0, a jak otwieram rośnie do ok 0,8 i znów spada do 0
    tzok
    Moderator of Cars
    Pewnie wypaliło styki w przekaźnikach albo uszkodził się jeden z tranzystorów sterujących. Tak się dzieje jak zamek zaczyna "klepać" z powodu słabego zasilania.
    marek_is
    Level 9  
    tzok wrote:
    uszkodził się jeden z tranzystorów sterujących

takie właśnie mam teraz podejrzenie