Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta indukcyjna kia 641c podłączenie

10 Kwi 2010 21:06 5455 13
  • Poziom 14  
    Witam.
    Już kupiłem tą płytę ale mam pytanie czy jest ona coś wart?
    A drugie pytanie, jak podłączyć tą płytę.
    Moje wątpliwości wynikają z tego że jak podłączałem silnik to jak zamieniłem fazy to silnik chodził w drugą stronę. Czy tu jest jakaś zasada podłączenia, czy obojętnie jaka faza do której fazy? Oczywiście mam instalacje trojfazową nowy blok, ale mimo to czy mam zwrócic na cos uwage?
    Za info z góry dzięki.
  • Poziom 15  
    nie martw się jak zamienisz fazy miejscami to kuchenka nie zacznie mrozić.
    wiec jeśli w instrukcji nie będzie wyraźnego polecenia zachowania kolejności faz (a nie sądzę żeby było) to podłącz jak Ci pasuje
  • Poziom 14  
    a kolejność faz jak jest oznaczona i czym się kierować przede wszystkim
  • Poziom 15  
    Nie przejmuj się tym bo kolejność faz w tym przypadku niema znaczenia
  • Poziom 14  
    Panowie u mnie są dwa przewody zielono zolte złączone w jedno, dwa niebieskie zlaczone w jedno oraz brazowy i czarny rowniez zlaczone w jedno
    moje pytanie jak to podlaczyc pod sile?

Dodano po 26 [minuty]:

nikt nie pomoże?

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

z POWODU BRAKU ODPOWIEDZI ZARYZYKOWAŁEM I PODLACZYLEM
    zolto-zielony ziemia 2 niebieskie do masy a brazowy i czarny to fazy tyle ze zostala mi 3 faza nie wykorzystana czemu?
  • Poziom 28  
    Zapewne w instrukcji jest opisane jak może być podłączona płyta. Przy obecnym układzie jest złączona na 1 fazę. Żółto zielony to PE (ochronny), niebieski - N (neutralny) czarny i brązowy - L (faza).
    A dokładnie w instrukcji na str 14 masz opisane jak podłączyć.
  • Poziom 14  
    tak
    pierwsza opcja podłączenia to
    2 zoltozielone razem, 2 niebieskie razem, czarny brązowy razem

druga opcja to
    2 zoltozielone razem 2 niebieskie razem i czarny jedna faza, brazowy druga faza
    tak ja podlaczylem

trzecia opcja to
    2 zoltozielone razem , niebieskie osobno jako n i n1 , brązowy to faza czarny faza

i ta trzecia opcja mnie meczy czy jeden z tych niebieskich to trzecia faza czy cos w tym, stylu jak moga byc dwie masy?
  • Poziom 12  
    Trzymaj się opcji drugiej, płyta jest podzielona na dwie części , jedna jest zasilana z n i brązowy, a druga n1 i czarny tak więc korzysta tylko z dwóch faz! podłączając pod niebieski fazę na jeden z modułów pójdzie 400v i będziesz miał po płycie!
  • Specjalista AGD
    bonzo.Z napisał:
    Trzymaj się opcji drugiej, płyta jest podzielona na dwie części , jedna jest zasilana z n i brązowy, a druga n1 i czarny tak więc korzysta tylko z dwóch faz! podłączając pod niebieski fazę na jeden z modułów pójdzie 400v i będziesz miał po płycie!

Brak wpisu w karcie gwarancyjnej osoby majacej uprawnienia .........powoduje utratę gwarancji!
    więc może wezwij fachowca zanim spalisz płytę
  • Poziom 16  
    Płyty podłącza się na dwie fazy!!Już niejednokrotnie miałem przypadki ze ktoś spalił płytę po podłączył trzy fazy.Po drugie wpis do gwarancji jest potrzebny tylko przy płytach i kuchenkach gazowych.Chyba że producent tego wyraźnie wymaga w instrukcji podłączenia ale raczej rzadko tak bywa.
  • Poziom 14  
    eeban nie chcesz pomagać to nie pomagaj
    podlaczenie 5 kabli 150zł a 3 minuty roboty a ja robie na to dwa dni

dzięki elektro...... takiej odpowiedzi oczekiwałem

płyta podłączona smiga jak talala
  • Specjalista AGD
    petrys-go napisał:
    płyta podłączona smiga jak talala

Ale bez gwarancji. Urządzenia elektryczne sprzedawane bez kabla przyłączeniowego, wymagają podłączenia przez osobę uprawnioną i w tym przypadku wymagany jest wpis z numerem uprawnienia (pieczątka) do książki gwarancyjnej.
  • Poziom 14  
    niby tak
    ale to mozna pozniej na gwalt kogos znalezc jak sie cos stanie
  • Admin grupy AGD
    petrys-go napisał:
    niby tak
    ale to mozna pozniej na gwalt kogos znalezc jak sie cos stanie

Jasne, że można, ale to jest oszustwo!
    Nic dziwnego, że w tym kraju jest, jak jest, mając obywateli o podobnym myśleniu.
    Temat zamykam, bo szkoda słów, nawet na komentarz. Temat niech wisi dla potomnych.