Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka SGS 5668 nie pobiera wody

10 Kwi 2010 22:59 3014 9
  • Poziom 9  
    Witam! Mam problem ze zmywarką Bosch SGS 5668. Po włączeniu i ustawieniu programu włącza na chwilkę wlewanie wody i dalej myje na sucho. sprawdziłem dokładnie wszystkie elektrozawory i przełączniki. Proszę o radę.
  • Poziom 9  
    Płaszcz jest czysty i szczelny. To raczej wygląda na blokadę sterownika od czegoś zewnętrzego (Jakaś blokada)
  • Poziom 28  
    A spływa woda znajdująca się w płaszczu? Jeśli nie spływa woda, na dole płaszcza masz dwa elektrozawory, ten pierwszy od tyłu jest odpowiedzialny za spływanie wody z płaszcza sprawdź go powinien mieć około 3-3,8kΩ.
  • Poziom 9  
    Obydwa zawory są sprawnei mają po 2,38K (sprawdzałem je elektrycznie) Ten bliżej przodu był wymieniany bo się spalił. Uszkodził się też sterownik, który także jest założony nowy. Właśnie po wymianie tych elementów (elektrozawór, sterownik) zmywarka nie chce zadziałać. Sprawdzałem zawory podając napięcie z zewnątrz i działają obydwa (woda z płaszcza spływa).
  • Poziom 28  
    Tego nie rozumiem wody w płaszczu wystarczy na to by zmywarka nie chodziła na "sucho". Czy działa pompa spustu? Jeśli tak jest to masz zapchany kanał łączący płaszcz z komorą zmywarki trzeba go przepchać i umyć. Jest to rurka długości około 30-40 cm można ją wyciągnąć , przed wyjęciem położyć zmywarkę na "plecy". Uszczelnia się oringami które są na końcówkach rurki.
  • Poziom 9  
    Pompa spustu działa! Pompka cyrkulacji wody także działa. Brak impulsu sterowniczego na triak sterujący elektrozaworem na rurze przy aqastopie. Aqastop sprawdzałem i jest sprawny!
  • Poziom 28  
    Sprawdź mikro przełącznik na układzie hydrostatu, pompa myjąca nie ruszy jeśli nie otrzyma informacji od hydrostatu o wypełnieniu płaszcza wodą.
  • Poziom 9  
    Jeśli to są te mikrowyłączniki obok elektrozaworów to są sprawne. Jeśli naleję wody ręcznie to zmywarka normalnie myje. Oczywiście gdy wypompuje wodę i chce nabrać nowej to tego nie robi. i miele coć na sucho.
  • Poziom 28  
    W takim wypadku pozostaje tylko uszkodzenie modułu. Może być jeszcze słaby styk na kostce modułu sterującego (wspominałeś że był wymieniany).