Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję schematu płytki US-51/C do spawarki

Stawiarek2 11 Apr 2010 10:31 4346 5
    Stawiarek2
    Level 9  
    Poszukuję schematu płytki sterownika spawarki Magster 161 o symbolu US-51/C.
    Czy ktoś miał problem w tej spawarce z nieregularnym posuwem drutu. Mechanicznie wszystko wyczyszczone. Sprawdzałem na innym drucie innej grubości ale objaw ten sam.
    Stawiarek2
    Level 9  
    Dzięki za schemat, minimalnie się różni od US51/C, ale generalnie powinienem sobie poradzić. Jak uda mi się wyczaić skąd problem posuwu, to dam znać.
    Galut
    Level 2  
    Witam. Używam spawarki Magster 280 i od samego początku mam z nią podobny problem. Mianowicie dzieje się coś z płytką i następuje niekontrolowany wysów drutu po puszczeni przycisku uchwytu spawalniczego. Gdy puszczę przycisk drut wystaje na ok 5 cm. Pomaga tylko wymiana płytki przez serwis.
    Stawiarek2
    Level 9  
    Tą spawarkę używa mój kolega od kilku lat (około 5 lat), i do tej pory mimo że, używa jej bardzo często działała bez zarzutu. Jakiś czas temu zaczęły się problemy z posuwem. Objaw jest taki jak że, podczas spawania w pewnym momencie drut zaczyna się szybciej wysuwać i nie nadąża się wypalać. Po zmniejszeniu szybkości posuwu przez jakiś czas jest dobrze i w pewnym momencie posuw zwalnia do prawidłowego ustawienia czyli w tym momencie zbyt małego. Wszystkie części mechaniczne zostały wyczyszczone i drut raczej się nie ślizga. Nie miałem okazji na razie nic pomierzyć, więc jeszcze nie wiem czy to wina elektroniki, ale w najbliższym czasie może coś uda mi się stwierdzić. A może ktoś już miał taki problem i coś może pomóc.
    Stawiarek2
    Level 9  
    Spawarka jest już sprawna. Jedyne uszkodzenie jakie znalazłem to widoczny zimny lut na diodzie V13, tj. MURD620CT. poprawiłem wprawdzie jeszcze kilka innych, ale wychodzi na to, że to była główna przyczyna. Temat zamykam.