Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p łapie lewe powietrze z baku.

RastaMerol 11 Kwi 2010 11:20 3179 5
  • #1 11 Kwi 2010 11:20
    RastaMerol
    Poziom 8  

Witam.

Mam problem z moim maluszkiem. Mianowicie po odpaleniu łapie lewe powietrze z baku. Bąble powietrza są bardzo duże, w rurce widać nawet do 3-4cm powietrza i tyle samo paliwa, tak na zmianę.

Zaczął ssać powietrze z baku po tym, jak wymieniłem rurkę z filtra do pompki (z niej powietrze łapał przed tym). Benzyny jest około pół baku, pompka sprawna, czysty gaźnik. Zaznaczam, że powietrze zasysa z baku, widać bąble powietrza przed filtrem.

Łapanie przez niego powietrza skutkuje tym, że nie reaguje na regulację mieszanki na gaźniku, i gaśnie lub przerywa nawet na wolnych obrotach i na ssaniu. Po dodaniu gazu dusi się i gaśnie, po włączeniu ssania trochę pochodzi na wolnych obrotach (jakby ssania nie było) a po chwili się dusi.

Więc moje pytanie brzmi: jak sprawdzić w którym miejscu łapie to powietrze i jak usunąć usterkę?

Z góry dzięki
    Michał

0 5
  • #2 11 Kwi 2010 11:38
    misiozol
    Poziom 29  

1) jak sprawdzic ,rozebrac uklad paliwowy i dokladnie obejrzec.
    2) usunac wymieniajac wadliwy element ( smok, rurki paliwowe, badz to pompke paliwa lub filtr ) zalezy co jest wadliwe.

0
  • #4 11 Kwi 2010 15:53
    RastaMerol
    Poziom 8  

A pod tylną kanapą (w Malaczu to chyba kanapką :D ) nie ma jakiegoś dojścia do smoka w zbiorniku? Ktoś mi powiedział że tam jest kilka śrubek i że właśnie tam mam dziurawy wężyk, to może być to? Tylko proszę o wypowiedzi osób obeznanych w temacie...

misiozol napisał:
    2) usunac wymieniajac wadliwy element ( smok, rurki paliwowe, badz to pompke paliwa lub filtr ) zalezy co jest wadliwe.

Żeby do tego dojść to geniuszem nie trzeba być... Chodziło mi konkretnie za co mam się zabrać, gdzie to jest i co to może być.

0
  • #6 11 Kwi 2010 18:31
    misiozol
    Poziom 29  

RastaMerol napisał:
    A pod tylną kanapą (w Malaczu to chyba kanapką :D ) nie ma jakiegoś dojścia do smoka w zbiorniku? Ktoś mi powiedział że tam jest kilka śrubek i że właśnie tam mam dziurawy wężyk, to może być to? Tylko proszę o wypowiedzi osób obeznanych w temacie...

misiozol napisał:

Żeby do tego dojść to geniuszem nie trzeba być... Chodziło mi konkretnie za co mam się zabrać, gdzie to jest i co to może być.

Tutaj nikt z fusow nie wrozy napisalem ci kolejnosc i co moze byc ,a reszta to kwestia ogledzin i wejscia w kanal i porozkrecania, nikt za ciebie nie wykreci baku ani smoka paliwa ani nie obejrzy rorek paliwowych.

Dodano po 2 [minuty]:

mihal2002 napisał:
    Wyjąć zbiornik paliwa.
    A pod kanapą masz blachę.
    Możesz fleksem wyciąć blachę i będziesz miał dojście do"smoka".

A co do ciecia flexem nie polecam bo jesli jest wyciek lub nieszczelnosc to mozna sie domyslic efektu.

0