Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do dekodera UPC /DCI52UPC02/ - rozprogramowany pilot

11 Kwi 2010 11:29 9892 4
  • Poziom 15  
    Witam, od paru dni mam uporczywy problem z pilotem od dekodera UPC /DCI52UPC02/. Chcąc zmienić kanał pilot reaguje jak chce. jak próbuje wybrać z pilota np kanał 340 to potrafi mi wskoczyć kanał 3 lub 34 lub zupełnie inny, po kilku próbach udaje się nastawić na właściwy kanał. Jak zmieniam kanały poprzez przycisk "+" to kilka kanałów normalnie przełączy, a potem zaczyna skakać i tak np z kanału 777 potrafi wskoczyć np na 9. Jest może jakiś kod którym da się zaprogramować dekoder aby działał poprawnie ?

Dodam że z telewizorem współpracuje normalnie ten pilot, wiec odpada kwestia słabych baterii.
  • Poziom 13  
    Bardzo możliwe ze pilot się rozstroił ...
    Sprawdź czy wyciągniecie i powrotne włożenie baterii pomoże.
    Jeśli to nie pomoże zrób re-boot tunera lub przywróć ustawienia fabryczne. Może to nie pilot a tuner szaleje.
  • Poziom 2  
    Spróbuj wyłączyć TV i zrobić próbę na "sucho" obserwując wyniki na wyświetlaczu dekodera. Wybierz np 481 potem 333 jeżeli będzie ok to znaczy że masz włączoną funkcje oszczędzania energii w TV i to ona powoduje ten problem.
  • Poziom 15  
    samboor napisał:
    Bardzo możliwe ze pilot się rozstroił ...
    Sprawdź czy wyciągniecie i powrotne włożenie baterii pomoże.
    Jeśli to nie pomoże zrób re-boot tunera lub przywróć ustawienia fabryczne. Może to nie pilot a tuner szaleje.

Próbowałem tego trzykrotnie i nic to nie daje, zarówno wyjęcie wtyczki nawet na kilka godzin oraz przywrócenie ustawień fabrycznych.
    Z pewnością to jest coś z dekoderem bo tym samym pilotem od dekodera obsługuje TV i on działa normalnie.

/Gregor\ napisał:
    Spróbuj wyłączyć TV i zrobić próbę na "sucho" obserwując wyniki na wyświetlaczu dekodera. Wybierz np 481 potem 333 jeżeli będzie ok to znaczy że masz włączoną funkcje oszczędzania energii w TV i to ona powoduje ten problem.

Czy na prawdę oszczędność energii w TV może mieć wpływ na komunikację między pilotem a dekoderem ?

EDIT

właśnie próbowałem na "sucho" i nie ma mniejszego znaczenia czy jest tryb oszczędny włączony czy nie nadal dekoder działa jak chce :/
  • Poziom 10  
    Problemem jest zapełnienie dysku prawdopodobnie takie objawy zdażają sie przy zapełnieniu dysku 70%, zmnieszenie ilości nagranych programów pomaga.