Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LCD Samsung LE27S71B pionowe linie,dzwięk jest

Zbiszek 11 Apr 2010 13:14 11407 10
    Zbiszek
    Level 16  
    Tv z 2007 roku i już brak obrazu.Wyciąganie wtyczek, zmrażanie i ogrzewanie nic nie zmienia.Podejzewam tę małą płytkę T-CON i ew. gdzie ją kupić.Czy słusznie?

TV LCD Samsung LE27S71B pionowe linie,dzwięk jest TV LCD Samsung LE27S71B pionowe linie,dzwięk jest
    guard10
    Level 28  
    Witam sprawdz pierw zasilania na plytce-f1,Q4, 2.5volta na stabilizatorze i wszystkie RP
    milej zabawy,mam taki na stanie free ale do mnie troche daleko
    Zbiszek
    Level 16  
    Na tej płytce nie mogę znalezć Q4 .RP zdazało się ,że padały na niej różne?Dodam jeszcze ,że klient powiedział iż 2 razy tak się stało z tą usterką a teraz na amen(dwa uruchomienia przed zepsuciem).
    satgal
    Level 40  
    Co prawda t-con jest od V320B1 czyli od 32 cali a tam jest matryca V270B1 a uszkodzenie polega na tym że listwa górna matrycy nie ma przejścia do sterowania drajwerami wierszy znajdującymi z jednego boku szkła.
    Zbiszek
    Level 16  
    Czy mam rozumieć,że podtrzymujecie mnie w pewności co do uszkodzenia tej płytki?Jeśli tak to gdzie mogę ją zdobyć?Moje poszukiwania są bezowocne.Jakie sklepy możecie polecić?
    lisek
    Service technician RTV
    W tym S. był T-con
    T-con /LVDS : T315XWO1_V5
    panel ;T260XW02,8bit,

TV LCD Samsung LE27S71B pionowe linie,dzwięk jest
    Zbiszek
    Level 16  
    Czyli naprawa raczej nieopłacalna-brak części.TV 2 lata i w śmietnik=taki badziew teraz robią.Klientowi (w podeszłym wieku) będę to musiał oświadczyć w delikatny sposób :ok: :not: :please:
    satgal
    Level 40  
    Czasami w nie których typach matryc np Quanta udaje się to naprawić i są posty tu na Elektrtodzie jak to zrobić. Cena TV zależy w największym stopniu od typu i producenta matrycy.
    czarut
    Level 12  
    Witam.
    Naprawiłem t-cona w tym modelu - objawy były identyczne. Uszkodzony był stabilizator smd 3,3V. Na jego wyjściu było 1,8V. Po wymianie obraz OK. :D
    mirex
    Level 43  
    Jak widać, była inna ewentualność, niż uszkodzenie matrycy.
    Pewnie kolega Zbiszek TV "wyrzucił", bo nie kontynuował tematu. Możliwe, że jest "dużo w plecy".
    Możliwe oczywiście, że kolega satgal miał rację. :)
    Na tym przykładzie może się każdy zastanowi nad ferowaniem jednoznacznych "wyroków" w przyszłości!
    Bo to nie jedyny taki przypadek. Nie tylko w wykonaniu satgala zresztą.
    "Od zawsze" w RTV jest tak, że podobne objawy nie muszą się wiązać z dokładnie taką samą przyczyną.