Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router linksys wrt54gc restartowanie

fallan 11 Apr 2010 14:31 1756 9
    fallan
    Level 9  
    Witam, mam problem z routerem. Jakies pol roku temu porzucilem okablowanie w swojej sieci i podlaczylem wszystkie komputery za pomoca sieci bezprzewodowej.
    Teraz jednak potrzebuje jeden komputer podlaczyc skretka co skutkuje albo zrestartowaniem routera albo zerwaniem polaczenia z internetem na pozostalych komputerach. Internet wraca dopiero po recznym zrestartowaniu routera na jakies 5-10 min po czym znowu znika i tak w kolko.
    Wszystko dziala bezproblemowo gdy router obsluguje tylko siec bezprzewodowa.

Probowalem resetowania routera i nadanie mu ustawien od poczatku, testowalem tez 3 rozne skretki, 3 karty sieciowe oraz kazde gniazdo w routerze i w kazdym wypadku nic to nie pomoglo. Moze ktos z was spotkal sie z podobnym problemem albo ma pomysl jak go rozwiazac?
    lpm11
    Level 22  
    Czy problem występuje przy podłączaniu każdego komputera tą skrętką?
    Sprawdź czy nie ma zwarcia. Sprawdź także napięcie zasilacza (na wtyczce).
    ciastex
    Level 24  
    Odwróć wtyczkę zasilania komputera, jeśli możesz i spróbuj tak podłączyć.
    fallan
    Level 9  
    sprawdzalem to na klilku skretkach na dwoch komputerach i wszedzie jest to samo, a jak moge sprawdzic czy nie ma zwarcia?
    ciastex
    Level 24  
    Nie chodzi mi o skrętki, zrób tak jak napisałem ;)
    fallan
    Level 9  
    o skretkach pisalem do kolegi wyzej:) a problem nie dotyczy tylko tego jednego komputera bardziej bym cos przy routerze grzebal
    lpm11
    Level 22  
    co się stanie jeżeli kablem zepniesz 2 porty LAN w routerze?
    Powinny się zaświecić obie diody, a potem zacząć razem migać.
    Opisz tutaj co się dzieje u ciebie.
    fallan
    Level 9  
    podlaczylem tak jak mowiles najpierw na sekunde zaswiecily sie diodki po czym router sie zresetowal i musialem recznie odlaczac mu zasilanei zeby wrocil do normalnej pracy
    fallan
    Level 9  
    to jest ktos w stanie mi pomoc?:) dzisiaj zauwazylem ze przy podlaczeniu 4 komputera przez wi fi cala siec pada a router lapie restarta, moze komus podsunie to jakis mozliwy pomysl na rozwiazanie bo wolalbym uniknac kupna nowego routera o ile to mozliwe
    soltys_w
    Level 24  
    Na 99% masz spuchnięte kondensatory w zasilaczu, ew. na płycie, ale obstawiam zasilacz - taki urok tych routerów.
    Jeżeli mam rację - wymień je czym prędzej. Z pewnością router wróci do stabilnej pracy.