Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem za skrzynia biegow 6 skoda octavia 1.9 TDI 130 km.

11 Kwi 2010 17:40 12212 9
  • Poziom 9  
    Problem jest z piątym biegiem, to znaczy przy wrzucaniu tego biegu, coś słychać jak by coś obcierało. Potem w czasie jazdy jest dobrze ale gdy puszczę gaz i zaczynam chamować to słychać wycie. Wie ktoś, co może być przyczyną?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Admin grupy Samochody
    Kiedy słychać wycie jak puścisz nogę z gazu czy jak naciśniesz na hamulec?
  • Poziom 9  
    jak puszcze nogę z gazu i zaczynam hamowac silnikiem, bez wciskania hamulca.
  • Poziom 18  
    wyglada ze łozysko w skrzyni sie sypie na podporze wałka na 5 biegu ...........

pozdro rox......
  • Poziom 9  
    dzieki za podpowiedz bede sie za to zabierał w tym tygodniu. Dam znac co było przyczyna wycia.
  • Poziom 9  
    Skrzynia zrobiona i wycie ustało, a przyczyna był wytarty tylny dekiel i głowny wałek miał za duzy luz , jeden z trybów na tym wałku dotykał drugiego na innym wałku i to powodowało wycie.
  • Poziom 9  
    Gdzie miales robione i jakie koszty - ile kosztowal sam dekiel i robocizna?

znasz moze numer czesci? Mam passata ze skrzynia 6-biegowa i mam podobnie.
  • Poziom 9  
    niestety nie znam numeru ale dekiel kosztował mnie 300 zł. i wymiana 100 zł. a skrzynie wyjmowałem i wkładałem sam.
  • Poziom 17  
    Witam
    Odświeżę temat.
    :arrow: Mam Seata Leona 1,9TDI z 2004roku (skrzynia 5 biegów)
    Mam pytanie - kupiłem go jakiś czas temu - stał pół roku i po tym czasie zaczęło wyć łożysko prawdopodobnie przy skrzyni biegów (obsłuchane - na podnośniku).
    Dokładniej to stwierdzę tylko trzeba wypiąć półoś od strony koła wtedy wyeliminuję ewentualne łożysko przy kole.
    Popytałem kogoś kto się zajmuje autami i trochę zdziwiony - mówi że łożysko przy skrzyni pada w zasadzie wtedy jak skrzynia jeździ na sucho. Jak go kupiłem olej w silniku wymieniłem ale do skrzyni nie zaglądałem.
    Teraz konkretne pytanie - jeśli będę musiał zdemontować skrzynię (bo jeśli się okaże że jeździła na sucho i łożysko zardzewiało to będę chciał pozaglądać do środka - autem chce jeździć a nie sprzedawać) to na co mam zwrócić uwagę i czy jest to bardzo skomplikowane? Co stwarza najwięcej kłopotów i przy czym można się pomylić? Opisz tak ogólnie - po szczegóły zasięgnę do jakiegoś oprogramowania może - ale na razie nic nie mam. Może polecisz (lub ktoś inny z forumowiczów) jakiś program?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Osobiscie nie naprawiam skrzyni biegów, wolę to zleci komuś kto w tym siedzi, tak ze jeśli chodzi o skrzynie to nie pomoge za duzo.