Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okresowy spadek wydajności FPS w grach

11 Kwi 2010 18:03 2346 4
  • Poziom 10  
    Witajcie
    Dostałem laptopa do naprawy i zbaraniałem bo nie mam pojęcia co się dzieje. Klient twierdził że nie da się grać bo strasznie tnie co chwila. Postanowiłem laptopa przetestować. Gry wczytują się szybko ogólnie wszystko śmiga jak należy gra działa płynnie... i co 2-3 minuty przez ok 30s rwie jak diabli, góra 5 FPS. myślałem że temperatura - błąd nic się nie przegrzewa ani CPU ani GPU, zmieniłem sterowniki-żadnej różnicy, przeinstalowałem system- rwie przez 10-20s co 2-4 minuty. wirusów nie wyłapał ani kaspersky, ani nod, ani norton, nie ma różnicy czy to quake1 czy 4, strategia czy inny gatunek rwie co określony czas i koniec. karta graficzna GF 9300M GS, Vista 32, 4 ramu, core2duo... Co się dzieje? miał ktoś takie przygody?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Gusioo napisał:
    Indeksowanie plików?

O proszę trzeźwy umysł... o tym nie pomyślałem. :| wyłączę, zobaczę czy pomoże.
  • Poziom 1  
    witam posiadam idealnie ten sam problem tyle ze ja wylaczalem juz indexowanie i inne services ktore mogly by mulic.
    gram sobie spokojnie codziennie pare godzinek az tu nagle ktoregos dnia zaczely dziac sie spadki fps do niegrywalnych 5-2 fps tak jak u kolegi co 2-4 min na 10-20 sec.

oddawalem do naprawy 2 razy i nic nie wykryli.
    po 2 miesiacach cierpien codziennego szukania w google i testowania konfiguracji wkoncu wybuchlem zloscia i zaczolem na*****ac karta graficzną o biórko zuciwszy nia na koniec w sciane. ku mojemu zaskoczeniu nie rozpadla sie.
    jak juz ostyglem wsadzilem ja spowrotem do komputera i przezylem niemaly szok.
    fpsy przestaly spadac a karta smigala jak nowa (radeon hd4650 512 mb). bylem w naprawie i powiedzialem cale zajscie tez sie zdziwili.

minely 2 miesiace od tego jak niedawno po przykreceniu karty graficznej do obudowy komputera spadki fps wrocily. tym razem nap*****nie o biorko nie pomaga i rece mi opadaja. bo skoro ciagnie co jakis czas normalnie to nie moze to byc spalenie karty graficznej czy cos. temperaturki wporzadku po 35 stopni na graf i 40 na procku .

wyplata dopiero 27 wiec mam 2 tygi cierpienia bo potem od razu kupuje nowa karte graficzna.