Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tanie krótkofalówki PMR..

krzycho1708 11 Kwi 2010 20:01 6471 11
  • #1 11 Kwi 2010 20:01
    krzycho1708
    Poziom 8  

Witam
    Pilnie potrzebuję zakupić krótkofalówki do kontaktu ze starszym schorowanym sąsiadem..
    odległość to ok. 50m wiadomo nie będziemy się kontaktować na otwartej przestrzeni, więc trzeba wziąć pod uwagę przeszkody jakimi są ściany budynków..
    nie chodzi mi o coś super za 500zł czy więcej.. bo dystans nie jest duży, aczkolwiek kiedyś mogą się przydać na większych odległościach w otwartej przestrzeni (3km w zupełności wystarczy)
    i nie może to być coś skomplikowanego w obsłudze (wiadomo starsza osoba), osobiście nie bawiłem się krótkofalówkami i nie wiem czy one są cały czas w stanie "czuwania" czy potrzeba trochę zabawy aby można było zacząć rozmawiać.. (proszę napisać jak to jest)

na ten cel mogę przeznaczyć ok. 100zł (max 150 w tym koszt przesyłki)

proszę o poradę jakie najlepsze "walkie talkie" kupić (najlepiej aukcje z alledrogo)

z góry dziękuję za pomoc

• #3 11 Kwi 2010 20:12
    krzycho1708
    Poziom 8  

a coś konkretniej? bo ja nie orientuję się wcale w tym temacie..:/

jakieś sprawdzone dobre modele? polećcie coś

• #5 11 Kwi 2010 20:21
    krzycho1708
    Poziom 8  

ale chyba jest jakaś różnica pomiędzy takimi za 50zł a za 150..?

Może by tak wykorzystać wyszukiwarkę na elektrodzie. ???
    Po wpisaniu " tanie krótkofalówki " - wyszukiwarka pokazała około 20 wpisów.
    Po wpisaniu " PMR " lub " PMR-446 " i " PMR446 " - to już jest "dużo".

Regulamin pkt. 14 . [SP5ANJ]

• #6 12 Kwi 2010 18:11
    mazi0000
    Poziom 19  

Może podasz dokładniejszą lokalizacje gdzie mieszkasz jakie dokładniej są przeszkody

• #7 12 Kwi 2010 20:17
    krzycho1708
    Poziom 8  

Mieszkam na wsi, więc nie ma dużych zakłóceń a jedyne przeszkody to 2 ściany budynków.

Czasem używałbym tych krótkofalówek w lesie, w terenie pagórkowatym.

Spodobały mi się: MAXCOM WT 350

Ale nie wiem czy warto dokładać...

Notorycznie łamiesz regulamin pkt. 15 .
    Również regulamin pkt. 10.11 . [SP5ANJ]
    Wypis z regulaminu :
    10.11 zamieszczanie odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.

• #8 12 Kwi 2010 20:29
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

krzycho1708 napisał:
    ale nie wiem czy warto dokładać..

Nie warto.

Nie daj się skusić reklamie.
    W pasmie 446MHz z mocą 0,5W , zasięg (tak z autopsji) to :
    - około 2km w terenie nie zabudowanym
    - 500m w terenie miejskim

Te 10km to "bujanie w obłokach" i totalna bzdura. :cry:

Pozdrawiam.

• #9 12 Kwi 2010 21:23
    krzycho1708
    Poziom 8  

SP5ANJ napisał:
    Te 10km to "bujanie w obłokach" i totalna bzdura. :cry:

To nie podlega wątpliwości, ale z opinii innych na pewnym forum wynika że podobny produkt firmy maxcom w dobrych warunkach (tzn. gdy antenki się "widziały") osiągnął wynik 13km. Co raczej tez jest bujdą, ale moim zdaniem w takich warunkach 5km powinno być osiągalne.

Na razie nie uzyskałem żadnej konkretnej propozycji na co zwrócić uwagę.:| A czas leci na moją niekorzyść...

• #10 13 Kwi 2010 09:55
    SQ9PXB
    Poziom 27  

Witam,

Ja na oryginalnych maxcomach wt-508 zrobiłem z kolegą 110 km, on był w Tatrach, ja w Krakowie - ale wiadomo widoczność optyczna. W gorszych warunkach (nie z takich wysokości) ale w otwartym terenie 10-15 km bez problemu - i mówie to tez z autopsji.

Pozdrawiam.

• #11 13 Maj 2010 09:17
    garu
    Poziom 12  

Witaj kolego voodoogo37 to opis tego "sprzetu" Zasięg: do 5 km
    Podświetlany wyświetlacz LCD
    8 kanałów, funkcja wyszukiwania kanału
    38 podkanałów
    Siła nadawania 0.5 W żeby uzyskać taki zasięg 10-15km. to by trza było min.2W na tej częstotliwości na otwartej przestrzeni nie zprzeczam się z tym co piszesz tylko to dla mnie trochę niewiarygodne pozdrawiam. A co do pytania w temacie to jaką byś nie kupił pmerke to ci będzie śmigać nawet na 500m w terenie zabudowanym czy też przez ściany.

• #12 13 Maj 2010 11:03
    lukashb
    Poziom 38  

Ja podczas dobrej propagacji rozmawiałem z ziemi (!) w ośrodku wypoczynkowym w Okunince z radia ręcznego ustawionego na 0,5W z Lublinem poprzez przemiennik. Oczywiście, przemiennik jest wysoko, lecz to nie zmienia faktu, że w około las, i stojąc na ziemi normalnie pracowało. Nie często są takie warunki. Oczywiście mowa o paśmie 70cm nie o 2m.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME