Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamknięta komora spalania a wysoki przewod kominowy

11 Kwi 2010 20:11 4640 5
  • Poziom 8  
    Witam
    Zastanawiam się jak ogólnie dostępne na rynku kotły wiszące z zamkniętą komorą spalania co+cwo o mocy 9-24kw radzą sobie z wysokimi przewodami kominowymi. Mieszkam na parterze, nad sobą mam 2 piętra + skos czyli właściwie 3 pietra tj około 8 metrów + grubości stropów - wysokosc zawieszenia pieca + 2 kolanka 90 stopni. Chciałbym wstawić do mieszkania kocioł z zamkniętą komorą i tu moje obawy o wysokość przewodu i moc wentylatora który wypycha spaliny.

Jak kotły dają sobie rade z wypchaniem spalin przy takiej wysokości przewodu?

Jakie są wasze doświadczenia z takimi układami?

Pozdrawiam

• Moderator na urlopie...
    4gath4 napisał:
    8 metrów + grubości stropów - wysokosc zawieszenia pieca + 2 kolanka 90 stopni.

U innych producentów podobnie.
    8 m, to niewiele
    Poszukaj interesujący Cię kocioł weź cennik i znajdziesz tam wytyczne, co do max długości komina
  • Specjalista - systemy grzewcze
    W ofercie Vaillant max. wysokość to 9,4m dla kotła 24 kW przy koncentrycznym połączeniu, przy rozdzielnym to nawet 30 m. Wiele zależy od możliwości podłączenia kotła z kominem. Jako serwisant polecam system koncentryczny tzn. do komina podłączasz rurę koncentryczną ze skraplaczem i redukcją z systemu 60/100 na 80/125 następnie szacht kominowy służy do zasysania powietrza a wewnętrzna rura 80 do wyrzutu spalin. Na kominie musi być nasada kominowa która umożliwi dotarcie bokami powietrza do spalania a środkiem wydmuchane będą spaliny. Pamiętaj że komin to część kotła i jeżeli zastosujesz niefabryczne kominy to tracisz gwarancję fabryczną na komin, ale to normalne. Stosując rozwiązania fabryczne masz pewność że kocioł będzie dobrze pracował a jakby co to masz gwarancję producenta kotła, a po drugie kocioł turbo uzyskuje atest wraz z systemem kominowym. Na kotle - tabliczce znamionowej opisane są symbole z jakimi kominami - systemami może współpracować kocioł.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    mirrzo napisał:
    U innych producentów podobnie.

Tak jest. Dałem wytyczne Viessmann, bo do takich mam dostęp.
  • Poziom 8  
    Od podlogi do wylotu komina mam 11,2 m

Kocioł będzie pewnie wisiał na takiej wysokosci ze wylot z kotła będzie na wysokości mniej więcej 2m czyli robi się 9,2m. Gdy zastosuje dwa kolanka 90 stopni to musze dodac po 1m na kolanko czyli 11,2metra.
    To jak to jest z vaillantem turbo TEC VUW PLUS 24 kw, w instrukcji

http://www.vaillant.pl/stepone2/data/downloads/b5/43/00/ii_przewody_turboTEC_plus.pdf

widze nieco wieksze wartosci