Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON pma 980r - jakie zestawy głośnikowe?

bushi_pl 11 Kwi 2010 20:12 1990 5
  • #1 11 Kwi 2010 20:12
    bushi_pl
    Poziom 2  

Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem wzmacniacza Denon pma 980r, do którego jako źródło dźwięku podpięte są CD Denon DCD 725 oraz komputer PC. Do tej pory używałem starych głośników przywiezionych z Niemiec kupionych za ok. 100 zł. Jakość wykonania głośników nie jest imponująca, co rzecz jasna przekłada się na jakość dźwięku, w związku z czym postanowiłem, że już czas na zmiany.

W tej chwili rozglądam się za kolumnami podstawkowymi za kwotę ok. 500 zł (+/- 150 zł), które dobrze zgrywałyby się z posiadanym przeze mnie wzmacniaczem (2x150W/4ohm, 2x90W/8ohm). Kolumny mają być przeznaczone głównie do słuchania muzyki. Mój pokój ma wymiary 2.20 m x 4.50 m a zatem ok. 10 m2. Zależy mi na w miarę dużej uniwersalności głośników ponieważ słucham wielu gatunków muzyki zaczynając od muzyki klasycznej, filmowej poprzez jazz aż do rocka i trip hopu włącznie. Zależy mi przede wszystkim na czystości dźwięku oraz jak najlepszym wrażeniu przestrzeni, choć zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym nie można oczekiwać cudów.

Moim obecnym typem są kolumny Jamo S 604:
    http://sklep.rms.pl/index.php?p1202,kolumny-stereo-jamo-s-604-s604-2-szt

Proszę o poradę czy to dobry wybór, ewentualnie o doradzenie czegoś bardziej odpowiedniego.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady od bardziej doświadczonych użytkowników.

0 5
  • Pomocny post
    #2 12 Kwi 2010 09:39
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli interesowały by Ciebie również używane, to posłuchaj Tannoy M2.

0
  • #3 12 Kwi 2010 19:04
    bushi_pl
    Poziom 2  

Jak najbardziej interesują mnie również używane kolumny. Bardzo wiele dobrego słyszałem właśnie o tych Tannoyach. A co myślicie o Tannoyach R1, są lepsze czy gorsze od M2?

0
  • #4 13 Kwi 2010 10:09
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie słyszałem tych zestawów, jednak jeśli masz możliwość, to wato posłuchać.

P.s.
    Przepraszam, ale w zasadzie powinienem napisać o tym na samym początku. W zasadzie każdy sprzęt przed zakupem należy obejrzeć i posłuchać jak brzmi.

0
  • #5 13 Kwi 2010 18:29
    bushi_pl
    Poziom 2  

Niestety nie zawsze jest możliwość wcześniejszego odsłuchu, szczególnie jeśli chodzi o używane kolumny, których nie ma już w sklepach.

0
  • #6 21 Kwi 2010 20:53
    Rossi90
    Poziom 9  

A ja mam takie pytanie przy okazji aby nie zaśmiecać forum czym się różnią tannoy'e z mojego linku (http://audio-tv-foto.marktplaats.nl/luidsprekers/339437525-tannoy-mercury-mark-ii.html przepraszam, ale nie mogłem dać zdjęcia bo jest blokada) od Mercury M2?

Ponieważ tymczasowo jestem w Holandii i również szukam jakiś głośników dla siebie dobrych. I czy cena 100€ jest warta uwagi za nie?

0