Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Ka wentylator chłodnicy

bartek90p 11 Kwi 2010 20:57 6122 7
  • #1 11 Kwi 2010 20:57
    bartek90p
    Poziom 9  

witam wszystkich. mam dość poważny problem z diagnozą usterki w fordzie ka a mianowicie chodzi mi o nie włączający się wentylator chłodnicy. KA niestety nie jest wyposażone w wskazówkę temperatury tylko i wyłącznie w kontrolkę zagotowała mi się woda pierwsze co wymieniałem termostat drugie czujnik który jest jedynym co za to odpowiada przekażniki ok bezpieczniki też przewody również na krótko wentylator działa przekażniki wymienione. co może być tego przyczyną ze wentylator nadal nie działa??

0 7
  • #2 11 Kwi 2010 21:12
    autoas
    Poziom 42  

Nie pamiętam do końca, ale tam się wentylator uruchamia ok. 110/115 stopni

0
  • #4 11 Kwi 2010 21:15
    bartek90p
    Poziom 9  

dobrze lecz jeśli płyn wylatuje górą z zbiorniczka wrzy a wentylator nadal sie nie chce włąćzyć to jest coś nie tak prawda ? :-(

Dodano po 1 [minuty]:

tak nie sprawdzałem podałem plus na przewód który idzie od przekażnika do wentylatora a w jaki sposób sprawdzić inaczej??

1
  • #6 11 Kwi 2010 21:45
    bartek90p
    Poziom 9  

na początku dolałem płynu później dolałem wody i mam tak pół na pół

Dodano po 15 [minuty]:

A w jaki sposób mogę sprawdzić tzn jak mam to zrobić aby podać mase sterującą wystarczy zwykła masa z akumulatora? i gdzie ją podać?

0
  • #7 12 Lip 2010 00:10
    andczar1703
    Poziom 10  

Ja w swoim wpiąłem dodatkowy załącznik/wyłącznik cewki przekaźnika sterującego pracą wentylatora chłodnicy i w upalne dni sam decyduję, kiedy uruchomić wentylator.

0
  • #8 15 Sie 2010 22:39
    bartek90p
    Poziom 9  

nie rozwiązałem problemu w orginalny sposub a mianowicie tak. wygladało na to że jest uszkodzony komputer wymiana jego ok 300zł programowanie immo nastepne 300zł więc na dolnym wężu chłódnicy cieczy wstawiłem rurkę z dorobionym miejscem na czujnik koszt 25zł. do tego czujnik od poloneza koszt 9zł podłączyłem go pod przekaźnik który załącza wentylator a orginalny odłączyłem. działa wzorowo załącza się na 94st C. rozłącza na 87st. C. koszt ogólny ok 50zł. tanio i dobrze:-)

0
  Szukaj w 5mln produktów