Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka wirowa-potrzebne informacje

11 Kwi 2010 21:14 8863 4
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam spawarkę wirową od kilkudziesięciu lat stoi nie używana i zagraca miejsce potrzbuje jakichkolwiek informacji na jej temat jaki to model wszystko co na jej temat wiecie.
    Nie myślcie że nie sprawdzałem na tabliczce ponieważ tabliczki niestety nie ma odpadła lub ktoś ją oderwał.
    Za Wszelkie informacje dziękuję.
    Dodam iż nie znam sie na tego typu urządzeniach.
    Poniżej kilka fotek

Spawarka wirowa-potrzebne informacje Spawarka wirowa-potrzebne informacje Spawarka wirowa-potrzebne informacje Spawarka wirowa-potrzebne informacje Spawarka wirowa-potrzebne informacje

Spawarka ma iść na sprzedaż dla tego potrzebuje jakichkolwiek informacji.
    Choć w tych czasach zapotrzebowanie na tego typu sprzęt jest praktycznie zerowe.

Pozdrawiam i przepraszam jeśli nie w takim dziale i proszę o wyrozumiałość
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Spawarka wirowa EW 23

Lub jak wolisz: Prądnica spawalnicza EW 23U, zakres regulacji do 300A, napięcie zasilania 3x400V.

Potrzebne informacje zapewne znajdziesz wpisując nazwę w Google :wink:
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    A możecie mi powiedzieć ile ona może mieć amper ile kilowatów jakie maxymalnie elektrody potrafi pociągnąć jakie zużycie prądu ma ? Jakie ma zalety a jakie wady?
  • Poziom 39  
    Właśnie w google, ale spawać można elektrodami 6 mm, przy prądzie 300-400 A.Zalety: prąd stały, bardzo dobrze spawa ciężkie konstrukcje.Jest to klamot, ale spawa nieprzeciętnie.Wady-głośna ,zużywanie się szczotek, ciężżżka.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    O ile pamiętam 11,5kW przy 1460obr, zakres regulacji do 300A (regulowane bocznikiem magnetycznym- górne pokrętło), napięcie zasilania 3x400V. Spawa bez problemu elektrodami zasadowymi EB. Włączana za pomocą przełącznika gwiazda- trójkąt. Prosta konstrukcja- ale trzeba okresowo sprawdzać szczotki. Spawa dość dobrze- jeśli jest sprawna. Posiada dwa zakresy spawania ustawiane mostkiem na tabliczce z zaciskami prądowymi.

Ps. Znalazłem zdjęcie tabliczki- Spawarka wirowa-potrzebne informacje