Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie Amplitunera do TV (hdmi) i DVD, PS3, N-ke itp

11 Kwi 2010 22:57 4527 1
  • Poziom 1  
    Bardzo proszę o Pomoc...
    Próbuje podłączyć Nowy Amplituner Yamaha RX-V365 (posiada HDMI przełączalne (2 wejścia/1 wyjście) zgodne z 1080p, repeater 1080p/24Hz) do Telewizora LCD (starego z jednym HDMi) LG Telewizor LCD LG 26LC2R. Z tego co wiem telewizor ten to Hd ready czyli bez full HD , czyli dedukuje ze ma 1080i a nie p
    Czy da się podłączyć do niego ten amplituner po hdmi aby odbierać obraz i dźwięk.
    Mam zamiar podłączyć do niego (Ps3-myślałem o jednym hdmi, N-ke(myślałem o drugim) i DVD, ale tu juz brakuje złączy hdmi, wiec jakoś inaczej, np optyka
    Proszę o pomoc czy sie da , bo mimo wielu prób rezultatów nie widzę(próbowałem Ps3 hdmi do amplitunera i z amplitunera do TV, i analogicznie taka sama próba z DVD) i cisza. Przeszukałem forum i nie moge znaleźć odopowiedzi, czy aby to działao czeka mnie zakup TV, ???
    Z
  • Poziom 35  
    W instrukcji TV opisane jest jaki maksymalny sygnał może przyjąć "po HDMI" (czasami nawet więcej....) i mniej istotne jest czy to "HD Ready".

Zaczynasz "małymi krokami"
    Podłączasz np. dekoder nki do TV przez HDMI (np.1080i) i jeżeli jest ok, to teraz tylko przekierowujesz:
    - wy HDMI z nki do We HDMI RX-V365
    - wy HDMI RX-V365 do We TV
    ...teraz tylko zgodnie z instrukcją wzmacniacza ustawić tak, by TV miał znowu 1080i na wejściu.

Będzie ok to dalej już łatwiej. ;)