Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za niskie napięcie instalacji na działce.

11 Kwi 2010 23:29 2514 4
  • Poziom 27  
    Witam Serdecznie,
    Nie wiem czy to odpowiedni dział jeśli nie to z góry przepraszam.

Mam problem ponieważ na działce mam słaby prąd, wszyscy są podłączeni jak by do jednego gniazdka i są spadki.

Czasami TV się wyłączy, jest problem z ciepłą wodą ponieważ mam podgrzewacz przepływowy.
    i staje się to uporczywe, chciałbym zapytać czy jest możliwośc poskładać jakieś urządzonko aby uporać się z spadkami prądu?

Tata mi coś wspominał że kiedyś były jakieś stabilizatory do TV ale niestety nic więcej na ten temat nie wiem.

Jeśli był by ktoś w stanie pomóc to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Po pierwsze zaopatrz sie w najzwyklejszy miernik/multimetr cyfrowy i zmierz napiecie w gniazdku i podaje ile jest. Jesli kompletnie nie masz pojecia o pomiarach to poros kogos by Ci zmierzyl. Jesli rzeczywiscie okaże się ze masz ponizej 200volt i nie da rady nic z tym zrobic to mozesz faktycznie zaopatrzyc sie w stabilizator napięcia, na Aledrogo jest sporo sprzetu tego typu, osobiscie moge poilecic stare stabilizatory Unitra zatra, solidne i porzadne a cena do 100złotych spokojnie.
    Pamietaj tylo,ze taki stabilizator tez ma swoja wydajnosc, nie da rady niz zasilić całej działki tylo np sam telewizor. Zreszta reszta sprzetu "nieelektronicznego" typu zarowki czy grzałki nie powinny miec problemu przy troche niższym napieciu ze swoim działaniem. Myśle,ze rownież podgrzewacz powinien chodzić na nizszym napięciu o ile nie jest wyposazony w zaden sterownik elektroniczny.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    Taki stabilizator niewiele da, ewentualnie telewizor będzie poprawnie działał, ale spadki napięcia będą dalej i podgrzewacz wody już nie będzie osiągał zadanej temperatury. Radzę posprawdzać wszelkie przyłącza itd, może gdzieś jest niepewny styk i na nim są znaczne spadki. Ewentualnie grubsze kable w najbardziej krytycznych miejscach, ale to może okazać się niemożliwe w twoim przypadku, możesz nie mieć tam prawnego dostępu, zależy czy przed licznikiem, czy za nim.
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    1. Jaki kabel zasila owe gniazdko?
    2. Ile osób jest do niego podłączonych?
    3. Jakieś zabezpieczenie to gniazdko ma?
    4. Jaka odległość od gniazdka do punktu zasilającego?

Poza tym jeśli już wyłącza się TV, to znaczy, że spadki napięcia są dużo większe niż dopuszczalna tolerancja wahań napięcia zasilającego w sieci, co oznacza również brak ochrony przeciwporażeniowej!! Skoro napięcie tak bardzo spada, a żaden bezpiecznik na to nie reaguje!!

Jedynym słusznym rozwiązaniem będzie wymiana kabla i zamontowanie zamiast gniazdka - małej rozdzielnicy [np. budowlanej - RB].
    Idealnie by było, gdyby każdy z Was postarał się o swoje własne przyłącze.

Pozdrawiam.
    Miwhoo.
  • Poziom 15  
    Takie urządzenie nazywa się UPS.
    Inaczej nie zabezpieczysz się przed spadkiem napięcia bez przeróbki instalacji na terenie ogródków działkowych.
    A sądząc po określeniu "słaby prąd" sam nic nie zbudujesz, więc jak tak bardzo zależy ci na telewizorze kup sobie UPS-a, np firmy EVER.