Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Arietta MT331 - wymiana potencjometrów.

Bzyczek_db 12 Kwi 2010 02:25 2199 2
  • #1 12 Kwi 2010 02:25
    Bzyczek_db
    Poziom 8  

Witam.
    Mam głośniki Arietta MT331 i potencjometr głośności dokonał żywota. Ze względu na sentyment do głośników chciałbym je zachować:)
    Czyszczenie, dociskanie nic nie pomogło. Chciałem wymienić na nowe, ale... pani w sklepie elektronicznym ma mnie już dość, "bo ciężko dostępnego sprzętu od niej żądam" :)

Potencjometr jak na poniższym zdjęciu:
    Głośniki Arietta MT331 - wymiana potencjometrów. Głośniki Arietta MT331 - wymiana potencjometrów.

Napis na potencjometrze głosi: B103, a wyciśnięte w metalowej części znaki, to: HV

W pilocie są dwa identyczne, więc chciałbym od razu wymienić oba. Jeden odpowiada za głośność, drugi za basy, a przebudowa pilota nie stanowi problemu.

Zastanawiam się, czy jest możliwa wymiana tych ze zdjęć na potencjometry stereo typu:
    (ośka w górę)
    1-2-3
    4-5-6

Jeśli tak, to miałbym wielką prośbę o podanie która "nóżka" za co odpowiada w tym moim oryginalnym, bo google i inne niestety z pomocą przyjść nie chcą.

No chyba że ktoś wie, jak połączyć otwory na płytce (w sumie 7) po starym potencjometrze z 6 nóżkami w nowym :)

Tak przedstawię nóżki oryginału:
    1--H-V--1
    2-3-4-5-6

Z góry dziękuję.

0 2
  • #3 12 Kwi 2010 10:10
    Bzyczek_db
    Poziom 8  

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
    Owszem w sklepie tym są takie modele jednak 20k, 10-tek na dzień dzisiejszy brak. Po za tym koszta wysyłki są przerażające, a odbiór osobisty może stanowić problem.
    A kolejny powód, to na takich zwykłych potencjometrach z gałką mam wrażenie, że głośniki pociągną jeszcze 3x tyle co na tym maleńkim płaskim.

Później zabiorę się za wymianę i napisze jak poszło :) W przypadku braku postu wieczorowo-nocnego = coś spaliłem :)

0