Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Tico przepalanie bezpiecznika od cewki zapłonowej

Kalabar88 12 Apr 2010 10:00 4373 6
Wago
    Kalabar88
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z instalacją elektryczną.
    A mianowicie: przekręcając kluczyk na zapłon wszystko jest ok ale po przekręceniu kluczyka na start pali mi bezpiecznik, który jest od cewki zapłonowej i kontrolek.
    Na początku odpalał ale po kilku sekundach paliło bezpiecznik a teraz od razu po przekręceniu na start.
    Czy ktoś wie co może być powodem takiego zachowania?
    Czy cewka jest uszkodzona czy jest gdzieś zwarcie na obwodzie?
    Jak to łatwo i szybko sprawdzić?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Wago
    MLQDY
    Level 15  
    Odłacz cewke od kostki dwupinowej to bedziesz wiedział czy to ona jest powodem. Nie sadze jednak
  • Wago
    Kalabar88
    Level 2  
    Sprawdzałem w ten sposób. I nadal to samo. to napewno nie cewka bo problem jest w momencie gdy przekręcam kluczyk na start. podejrzewam rozrusznik lub cewkę rozrusznika. tylko żeby się tam dostać trzeba mieć rączki jak niemowlak lub wyciągnąć silnik na wierzch:-(
    MLQDY
    Level 15  
    Rozrusznik odpada, jest polaczony grubym przewodem bezpiśrednio z akumulatorem. Przewód ten nie jest zabezpieczony żadnym bezpiecznikiem.
    Wlacznik rozrusznika jest zasilany ze stacyjki(pozycja ostatnia-rozruch)
    Moze kostka stacyjki jest zmasakrowana badz zuzyta,ze w momencie jak ja przekrecasz to cos zwiera do masy
    Kalabar88
    Level 2  
    Sprawdzę to. Ale widać było dym z okolic rozrusznika na początku tego problemu. Chyba że bendiks ma zwarcie albo przebicie? Bo stało sie to podczas wyjmowania chłodnicy i część płynu wyciekła na silnik, więc może gdzieś jest mokro, bo wysuszyłem go w miejscach do których mogłem się dostać. ( Tragedia jeśli chodzi o miejsce w komorze silnika:-(( ) Pozdrawiam
    MLQDY
    Level 15  
    Plyn nie spowoduje takiego zwarcia. Moze utraciłes zacisk na elektromegnesie.
    Bendiks to nie jest elektryczna czesc rozrusznika, obawaim sie,ze ze swoja wiedza nie bedziesz potrafil zregenerowac rozrusznika.
    Bendiks to tylko sprzegło rozrusznika.
    Myslac o zwarciu mowilem o wlaczniku elektromegnetycznym(elektromegnesie)
    Tak jak pisałem, w pierwszej kolejnosci odlacz cienki prxewod od elektromegnesu i wtedy zobacz czy jest zwarcie. Jesli nie bedzie to trzeba wyjac rozrusznik i zobaczyc co sie dzieje.

Wyjac go niestety nie jest łatwo w warunka tzw. domowych

Pozatym dym z okolic rozrusznika nie musi oznaczac rozrusznika, bardzo prawdopodobne jest,ze gdzies jest przypalona wiazka, lub uszkodzony przewod, izolacja czy cos na ten styl.