Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie wykorzystanie procesora.

djajus 12 Kwi 2010 01:07 3736 9
  • #1 12 Kwi 2010 01:07
    djajus
    Poziom 9  

Cześć witam mam pewien bardzo podobny problem mianowicie - mój staruszek (czyt. komputer ;) ) swoje już przeżył nie jest on jakoś bardzo stary bo jeszcze daje rade ale zauważyłem ostatnio ze nawet po formacie i po optymalizacjach o których czytałem w necie strasznie wszystko zaczyna mi wpierdzielać procek tzn. zużycie cały czas jest 100%.

posiadam

Nazwa płyty głównej ASRock 4CoreDual-VSTA
    Typ procesora Intel Celeron D 351, 3200 MHz (24 x 133)
    Pamięć fizyczna 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
    DIMM1: 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    DIMM3: 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Taktowanie Pamięci w BIOS jest ustawione na 333Mhz

czytałem gdzieś ze przy dużej ilości ram powyżej 1Gb można wyłączyć używanie plików stronicowania gdyż zajmują one tylko miejsce na dysku a przy ilości ram 2Gb spokojnie można się bez tego obejść i zwolnic miejsce na dysku.

tak wiec mam już jakiś czas wyłączone pliki ale przykładowa Mozilla + GG ver. 8 wpierdzielają mi ponad 70% procesora a pliki stronicowania w menadżerze zadań są ok 350Mb - chciałem kiedyś zrobić maja próbe mianowicie włączyłem Windows Movie Maker - winamp , gg , firefox itp. itd. sporo tego było o mało staruszka nie doprowadziłem do zawału (czyt. zwiechy) i w tym momencie zużycie plików wynosiło w szczycie ok 780-790Mb a procek świecił na 100% cały czas =// i tutaj pytanie i gorąca prośba do was tych bardziej i mniej obeznanych doradźcie mi co mogę zrobić aby odciążyć choć trochę procesor a żeby te 2Gb w końcu się do czegoś przydała a nie ponad 1Gb gnije z nieróbstwa a drugi zasuwa - będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje - każda oczywiście sprawdzę ;)

dzięki z góry pozdrawiam :)

0 9
  • #2 12 Kwi 2010 12:56
    Pisklak
    Poziom 16  

Sprawdź na co idzie zużycie procesora.
    Jakie osiąga temperatury?

0
  • #3 12 Kwi 2010 19:35
    djajus
    Poziom 9  

najczesciej FireFox i GG ver. 8 + proces bezczynnosci - zuzycie skacze miedzy tymi 3ma procesami

temperatura procesora to przewaznie ok 40-45*C w w zaleznosci od tego czy jest swiezy czyszczony radiator czy tez troszke sie tam zebralo kurzu jak jest calkiem wyczyszczony to czasami nawet schodzi 36-38*C

0
  • #4 13 Kwi 2010 18:33
    Pisklak
    Poziom 16  

No tak tylko mi chodziło procentowo o użycie procesora.

U mnie w tej chwili np. na firefoxa idzie 12-13% a proces bezczynności pozostała ilość.

0
  • #5 13 Kwi 2010 20:12
    djajus
    Poziom 9  

FireFox ... ok 35-45%
    GG ... ok 20-30%
    proces - reszta

0
  • #6 13 Kwi 2010 20:36
    lukaszd82
    Poziom 26  

Przeskanuj kompa jakimś dobrym antywirem, do tego jakiś antytrojan.
    Coś za dużo procka biorą te procesy... U mnie na słabszym sprzęcie firefox potrafi chwilowo skoczyć do 80% ale to są dosłownie chwile a normalnie jest ok 1-2%. Tak samo sprawa ma się z GG choć tu troszki wyżej 4-5%.
    Jakie to "optymalizacje" przeprowadzałeś?

0
  • #7 14 Kwi 2010 01:04
    djajus
    Poziom 9  

mam program
    Ashampoo WinOptimizer 2009 Advanced
    optymalizacje przeprowaszam mniej wiecej co 2-3 dni tak samo oczyszczanie dysku co 3 dni na partycji systemowej mam powylaczane wszystkie bajery systemowe wlasnie przez Ashampoo albo procesy ktore sa zbedne ostatnio nawet probowalem programy do optymalizacji RAM ale malo co dawały.

Co do antyvirusa to mam caly czas nowego Avasta ktory jest wlaczony caly czas na max ochronie ale on malo co zuzywa procka czasami cos tam skrobnie przy aktualizacjach a tak to bierze tylko RAM co mi nie przeszkadza. zaczyna mnie to juz powoli denerwowac wiec postanowilem zainwestowac w 2'rdzeniówke Intela beda ja mial jakos na poczatku przyszlego tygodnia ... mam nadzieje ze ona cos zdziala pozniej przyjdzie kolej na płyte gł. bo w mojej jakis czas tamu padl zintegorwany LAN wylaczylem bo w BIOS kupilem osobna karte ale i tak musze plyte zmienic bo mam 4 sloty ram z czego 2 na DDR i 2 na DDR2 i za wiele z wydajnoscia nie moge po cudowac a mysle ze przy procu intela 2x2,6Gh + te 2Gb ram i jakiejs normalnej płycie wystarczy spokojnie choc ramy tez wymienie na jakies 800Mhz bo to co teraz mam bylo kupowane w pospiechu i z grubo ograniczonym budrzetem :))

w firefox wylaczylem zbedne dodatki i jak by cos drgnelo ale te GG i tak cos mi dalej nie pasuje sprawdzimy za pare dni jak to bedzie pracowalo na nowym procu DUAL :) - napewno sie odezwe na forum z info.

thx pozdrawiam ;]

0
  • #8 11 Maj 2010 16:06
    termit-x
    Poziom 2  

Ogólnie to normalne, że GG i FF cały czas obciążają proca. Prawda jest taka, że to przez te Flashowe reklamy animowane, to one tak obciążają proca, dlatego ja od dawna nie używam GG, są inne programy przez które można gadać używając swojego numeru GG, te programy to np. Miranda GG albo AQQ czy Tlen.

Co do FF to możesz zrobić eksperyment, otwórz stronę na której nie ma animowanych reklam i wtedy nie powinien Ci zżerać procesora (i pozamykaj wszystkie inne karty), taka strona to np. www.google.pl :) tam jeszcze Flasha nie ma :D

0
  • #9 12 Maj 2010 02:19
    Kolobos
    Spec od komputerów

Daj screen z Process Explorer. Uzyj HdTune (nie pro) i daj screeny ze wszystkich zakladek programu.

0
  • #10 12 Maj 2010 06:44
    beo
    Poziom 36  

Sprawdź jak wygląda wykorzystanie sieci w menadżer zadań, gdy te aplikacje działają, i napisz.

0