Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E72 Pytanie w sprawie plików PDF(obsługa,użyteczność)

Vix 12 Kwi 2010 14:03 2827 7
  • #1 12 Kwi 2010 14:03
    Vix
    Poziom 21  

Witam.
    Chciałbym nabyć telefon Nokia E72, między innymi na możliwość odczytu w nim plików PDF i odnośnie tego mam parę pytań.
    Czy odczytywane dokumenty PDF są czytelne, komfortowe dla oczu?
    Czy nie ma znaczenia wielkość pliku odczytywanego?
    Czy ktoś z was kto posiada taki telefon ma namiar (link do prezentacji, zdjęć), lub sam potrafi zrobić zdjęcie, prezencje?
    Jak wygląda taki PDF na ekranie tego telefonu?
    W komisach chcieli mi zaprezentować ale niestety telefon nie miał wgranego żadnego pliku tak, że nie zobaczyłem nic :cry:

0 7
  • #2 12 Kwi 2010 14:16
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Większość telefonów obsługuje pdf, a już w szczególnosci z systemem symbian jaki ta nokia posiada. Nie będzie problemu z jego czytelnością, ponieważ będziesz mógł swobodnie sobie zarządzać plikiem (powiększanie, pomniejszanie), oprócz wbudowanej przglądarki pdf będziesz mógł zainstalować sobie inne programy i na pewno któryś ci się przypodoba.
    Zawsze możesz wgrac plik pdf na karte micro sd iść z nią do komisu, wlożyć swoją kartę i zobaczyć jak to wygląda.

0
  • #3 12 Kwi 2010 15:09
    Vix
    Poziom 21  

No tak tylko że nie posiadam takiej karty, ale może przez bluetooth bym mógł przesłać taki plik i wtedy go tam odczytać i zobaczyć. Będę musiał coś w tym kierunku pokombinować.
    To że powiększyć można to wiem, ale jestem ciekaw jak widać całą taką stronę , czy trzeba patrzeć na literki przez lupę albo wszystko jest czytelne i przejrzyste. Przez to właśnie chciałem zobaczyć to na żywo lub wręcz prezentacje albo screen gdzieś z internetu.
    Dziękuje za odpowiedź.

0
  • #4 12 Kwi 2010 20:09
    irek6311
    Poziom 33  

Mam E51 i PDF da się czytać ,
    jest opcja powiększania więc lupy nie potrzebujesz .

0
  • #5 13 Kwi 2010 17:02
    Vix
    Poziom 21  

zainstalowałem na swojej noki 6500 program w javie i odczytuje pdf ale nie większe niż 1mb. Kolega ma N95 i także nie odczytuje mu takiego dużego pdf , ale inne tak.
    Mam do was zatem pytanie czy ktoś próbował w sowim telefonie odczytać pdf większego niż np 100 mb albo co najmniej 50 mb ? Czy istnieją jakieś ograniczenia, bo z tego co doświadczyłem to mogę sądzić , że chyba tak :/

0
  • #6 13 Kwi 2010 19:51
    irek6311
    Poziom 33  

Jeśli się nie mylę to 50Mb max wielkość pliku w Nokiach z Symbian ,
    dla tych co chcą bez ograniczeń pliki PDF otwierać pozostaje telefon z windows (PDA)

0
  • #7 13 Kwi 2010 21:03
    mp107
    Poziom 12  

Do czytania PDFów w Nokii z Symbianem (mam E51) według mnie najlepszy jest Pdf+.
    W Adobe PDF, wgranym od razu, nie da się otworzyć plików chyba ponad około 10 MB. Te same pliki otwarte w PDF+ chodziły. Przy otwieraniu dużych plików pdf u mnie zdarza się komunikat o braku pamięci (RAM).
    U mnie pdf 20MB chodził dobrze (zdarzaly się opisane wcześniej komunikaty).
    Do Nokii bez Symbiana (na Javę) niezły jest Mobile PDF (uzywałem go w Sony Ericsson K320i), ale ma wadę - problemy z otwieraniem dużych obrazów w pliku pdf.

0
  • #8 14 Kwi 2010 10:45
    Vix
    Poziom 21  

Dziękuje za wszystkie informacje. W takim razie chyba pozostaje mi zainwestowanie w netbooka :|, a chciałem dwie pieczenie na jednym ogniu upiec.

0