Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocnienie sygnału dla laptopa

terragady 21 Kwi 2010 22:08 11334 83
  • #61 21 Kwi 2010 22:08
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Paneli nie mają najgorszych jedyna wada to deko zawyżony zysk.

• #62 21 Kwi 2010 22:17
    EBC41
    Poziom 28  

BANANSONGIEWICZ napisał:
    Paneli nie mają najgorszych jedyna wada to deko zawyżony zysk.

A ja jestem tylko ciekaw jak te ich anteny mikropaskowe wyglądają. Bo coś mi się nie wydaje żeby były zrobione tak jak powinny czyli na laminacie. A ty je jak stosujesz?

• #63 21 Kwi 2010 22:52
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Powiem tak: nie rozbierałem tego jeszcze, kumpel też ma 3 u siebie i na razie po tej zimie parametry trzymają, ale spotkałem się już z opiniami takimi jak twoja szczególnie u ludzi którzy robili tam zakupy 2 lata temu, ja stosuje jako klienckie.

A z Twoimi szczelinami co się stało?

• #64 21 Kwi 2010 23:26
    EBC41
    Poziom 28  

Nic się nie stało bo ich nie mam, ale już dość się nasłuchałem na temat wyrobów garażowych. Ale te akurat powinny działać w miarę OK. Ten typ anten (szczeliny( jest tak prosty że oprócz rdzy i wody we wtyku nie ma niczego co by mogło je uszkodzić. Co innego panele mikropaskowe, te trudniej wykonać ze względu na technologię i wymaganą dokładność

• #65 21 Kwi 2010 23:44
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Ja na tym panelu łączyłem się z routerem oddalonym o 100m (w drugim bloku) na drodze 3 ściany(antena w domu na kanapie), połączenia stabilne nie zrywa od 3 do 6mb więc nie jest źle jak na "chłam" za 50zł, czy jest źle według Ciebie?

• #66 22 Kwi 2010 00:03
    krzyss98
    Poziom 10  

EBC41 skąd jesteś z Rzeszowa masz może jakiś sklep albo coś takiego żebym mógł podjechać do Ciebie i się poradzić.

• #67 22 Kwi 2010 09:05
    EBC41
    Poziom 28  

krzyss98 napisał:
    EBC41 skąd jesteś z Rzeszowa masz może jakiś sklep albo coś takiego żebym mógł podjechać do Ciebie i się poradzić.

Sklepu nie mam, ale możemy się gdzieś spotkać gdzie ci pasuje i sobie pogadamy..

BANANSONGIEWICZ napisał:
    Ja na tym panelu łączyłem się z routerem oddalonym o 100m (w drugim bloku) na drodze 3 ściany(antena w domu na kanapie), połączenia stabilne nie zrywa od 3 do 6mb więc nie jest źle jak na "chłam" za 50zł, czy jest źle według Ciebie?

Nie jest źle. Ale ty może trafiłeś na dobrą sztukę. Tanie anteny mają to do siebie że mają bardzo duży rozrzut parametrów. Raz się trafi lepsza raz się trafi gorsza. A jeżeli ty dałeś za swoją 50zł to ja wolę dołożyć to dajmy na to iterline i się nie przejmować że coś się jej stanie

• #68 22 Kwi 2010 11:40
    krzyss98
    Poziom 10  

Ok to jak wróce do Polski bo narazie jestem uziemiony po za granicami kraju przez pył wulkaniczny to się odezwie do Ciebie.

• #69 22 Kwi 2010 15:18
    EBC41
    Poziom 28  

krzyss98 napisał:
    Ok to jak wróce do Polski bo narazie jestem uziemiony po za granicami kraju przez pył wulkaniczny to się odezwie do Ciebie.

A można wiedzieć z jakiej dokładnie wioski jesteś? Tak z ciekawości bo ostatnio dość intensywnie staram się monitorować dostępność internetu WiFi w Rzeszowie i okolicach

• #70 22 Kwi 2010 17:03
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

EBC41 no u mnie jest na razie wszystko ok, kumpel ma 3 ponad pół roku i na razie po tych mrozach parametry trzymają ale może i tak jest, że trafiliśmy na dobre partie ja na razie złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.
    Pozdrawiam.

• #71 05 Maj 2010 13:32
    terragady
    Poziom 15  

"z mocowaniem umożliwiającym szybką zmianę polaryzacji z poziomej na pionową i odwrotnie. "

jeszcze mam pytanie, może mi ktoś to wyjaśnić? O co chodzi z tą polaryzajcą? Czy to ma aż takie znaczenie jak ustawiona jest antena? Bo rozumiem że zmienia się to kręcąc ją w okół siebie (wokół własnej osi) ?

• Pomocny post
    #72 05 Maj 2010 13:44
    EBC41
    Poziom 28  

Polaryzacja jest bardzo istotna. Przy dobrej parze anten, przy różnych polaryzacjach nie będziesz w ogóle odbierał sygnałów. Po obu stronach musi być ona identyczna. W przypadku panelów zmienia się ją obracając go o 90 stopni

• #73 05 Maj 2010 13:48
    terragady
    Poziom 15  

aha, czyli testowo to muszę chyba dobrać bo nie mam pojęcia jaka jest polaryzacja na uczelni ;p i gdzie w ogóle jest antena. A to może lepiej panel wybrać? Mieszkam tak jakieś 300 metrów od wydziału, z parapetu łapię delikatny sygnał zwykłym AP lub laptopem bez anteny, chciałem wzmocnić antenką. To panelowa czy YAGI? czy może jakaś szczelinowa bo ta to nie wiem do czego jest ale może w moim przypadku będzie dobra?

• #74 16 Maj 2010 23:25
    terragady
    Poziom 15  

To jaka ta antena będzie najlepsza? Kierunkowa jest najlepsza? Pewnie trzeba się trochę nabawić żeby dobrze ją ustawić, a jakaś taka dookólna to dobrze łapie sygnał?

• #75 17 Maj 2010 00:51
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Jak wiesz z kąt przylatuje sygnał i widzisz to miejsce to kierunkowa to najlepsze rozwiązanie, dookólne to stosuje tam gdzie sygnał jest rozproszony przez przeszkody do łapania z odbić ale to zależy od terenu często i tu kierunkowe spisują się lepiej pomimo braku widoczności.

• Pomocny post
    #76 17 Maj 2010 07:40
    EBC41
    Poziom 28  

terragady napisał:
    To jaka ta antena będzie najlepsza? Kierunkowa jest najlepsza? Pewnie trzeba się trochę nabawić żeby dobrze ją ustawić, a jakaś taka dookólna to dobrze łapie sygnał?

Tak kierunkowa jest najlepsza, dookolna jest anteną bazową a nie kliencką, będzie co najwyżej odbierała zakłócenia. Jak masz jakiegoś AP z funkcją client to kup sobie coś takiego: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/702.html . Władujesz tam do środka AP i będziesz miał

• #77 17 Maj 2010 10:28
    terragady
    Poziom 15  

Ok, a Yagi czy Panel? Czym się różni? Yagi jest bardziej dokładna?

• #78 17 Maj 2010 15:08
    BANANSONGIEWICZ
    Poziom 18  

Ja jestem za panelami ale równie dobrze możesz yage uczepić. Czy jest dokładniejsza nie wiem nie miałem panela i yagi o tym samym zysku i się nie wypowiem. Anteny te różnią się trochę kątami, z tego co ja widzę to u klientów wszędzie panele wiszą przynajmniej na moim terenie, yaga to rzadkość.

• #79 17 Maj 2010 15:54
    terragady
    Poziom 15  

właśnie obok mnie w budynku dwie Yagi są ;) no jak mówisz że aż tak się dużo nie różnią to chyba wezmę yagę, jakoś bardziej mi się podoba i łatwiej chyba nią manewrować i ustawiać.

• #81 25 Maj 2010 19:34
    terragady
    Poziom 15  

Hmm to ta alfa co o niej pisałem. Doczytałem o niej trochę i to jest wielkie G :)

• #82 26 Maj 2010 09:56
    pucha69
    Poziom 2  

terragady widze ze znasz sie na wifi moze cos polecisz na statek do laptopa antena na kablu z 5m cos w miare mocnego moze PLANET WNL-U554A no i antena tylko jaka?

• #83 27 Maj 2010 08:38
    EBC41
    Poziom 28  

terragady napisał:
    właśnie obok mnie w budynku dwie Yagi są ;) no jak mówisz że aż tak się dużo nie różnią to chyba wezmę yagę, jakoś bardziej mi się podoba i łatwiej chyba nią manewrować i ustawiać.

No a właśnie różnica jest dosyć istotna. Zdecydowana większość anten yagi ma okropną separację polaryzacji. W mniejszej odległości nie ma absolutnego znaczenia jak się ją ustawi działać będzie prawie tak samo (pomijając tutaj czynnik od anteny bazowej dla której może to stanowić różnice). Poza tym obierają ogromną liczbę obcych sieci z różnych kierunków, ponieważ są "mało kierunkowe". Lepiej kupić dobry panel

• #84 10 Kwi 2011 12:08
    ricki_123
    Poziom 11  

podepnę się pod temat, mam taką sytuację:
    net po wifi podaję z routera d-link 2740B, sygnał ten muszę odebrać po wifi w jednym z pokoi (zasięg jest OK) z tego podać ten sygnał do tunera tv-sat po kablu lan. Do tego chciałbym aby AP (który zamierzam kupić) poza podaniem sygnału do tunera jednocześnie powiększył zasięg wifi abym mógł w większym zasięgu korzystać z sygnału wifi. Czy do tych obu funkcji nada się airlive g.duo?
    Nie wiem czy nie za mętnie napisałem chodzi mi o to czy ten AP (airlive g.duo) może dzialać jednocześnie jako AP client (zapezpieczenie WPA) oraz repeater?