Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak Poprawić Zasięg sieci komórkowej?

12 Apr 2010 15:59 30566 11
    User removed account
    User removed account  
    irekr
    Moderator
    Najwyraźniej nie znasz zasad działania telefonu komórkowego. Antena zewnętrzna jest możliwa, wzmacniacz nierealny.
    Jaka sieć, jaka lokalizacja?
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Jest tak jak napisał irekr .

Masz wyjście.
    Poszukaj w necie lub na stronach np. f-my Dipol, repeatery GSM lub DCS.
    http://www.dipol.com.pl/repeatery-repeatery-dcs,4745.htm
    Nawet taki sprzęt będzie działał http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_repeater_signal_gsm-80_A6740.htm

W necie są firmy oferujące lepszy i tańszy sprzęt tej klasy.
    Dipol w tych tematach nie jest szczęśliwym wyjściem do zakupu.

Instalujesz antenę kierunkową do najbliższego BTS-a, dobry (mało stratny) kabel koncentryczny a w domku (w pobliżu salonu lub gabinetu) instalujesz Repeater z małą antenką .

Ważne abyś wcześniej dowiedział się jakie pasmo obsługuje dany (ten w pobliżu) przemiennik (czytaj : komórka GSM). Czy jest to 900MHz czy 1800MHz .

Na przestrzeni około 100m2 będziesz miał zasięg na 3 do 4-ech kresek. Bywało nawet, że sygnał (lokalnie) był na full. :D

Pozdrawiam.
    irekr
    Moderator
    Okolice Garwolina to trochę mało. W okolicach Garwolina jest kilkadziesiąt BTS-ów Orange w kilku podsieciach. Najlepiej jak podasz pozycje geograficzna z google maps, wystarczająca dokładność.
    User removed account
    User removed account  
    GREBSON
    Level 20  
    Proponuję jeszcze zorientować się w produktach firmy cell antenna. Są to wzmacniacze dwu-kierunkowe . Z sygnału 0/1 kreski na telefonie uzyskiwałem max wskazania. Urządzenie jest napewno droższe od oferowanych przez firmę dipol . Pozdrawiam.
    humek
    Level 32  
    witam! Już Ci Adaś ANJ napisał ja uzupełnię.Masz takową stronkę www.btsserch.pltam znajdziesz "wycinek" mapki twojej okolicy z aktualnymi BTS-ami czyli takimi przekaźnikami telefonii komórkowej. Po najechaniu na "balonik" z bts-em zobaczysz jaka to firma (era,orange,plus,play) i pasmo pracy przemiennika ,oczywiście Ciebie interesują tylko te przemienniki które współpracują z Twoją siecią. Druga istotna rzecz to repeater i anteny takowy przemiennik kupisz w DIPOLU (patrz stronka DIPOLA) Koszt od 600-1800zł plus anteny kable rozgałęźniki.To chyba wszystko.System działa pod warunkiem że anteny (zewnętrzna i wewnętrzne rozsiewcze są prawidłowo założone).
    jarven77
    Level 11  
    No właśnie w DIPOLu nie kupisz... bo mieli wpadkę z UKE sprzedająca tani chiński chłam... za wysoką cenę :-) ale są inne firmy na rynku. Ogólnie przy słabym zasięgu na zewnątrz działanie repeatera może być problematyczne, gdyż jeśli nie uzyska on w miarę mocnego sygnału zewnętrznego jego skuteczność może się dramatycznie zmniejszać (jest to zależne bezpośrednio - do pewnej granicy).

Obecnie na rynku są trzy firmy które sprzedają repeatery sprawdzone:
    (podaje w kolejności alfabetycznej):
    www.cellantenna.pl
    www.gsmsolutions.pl
    www.instalacjegsm.pl

i tam trzeba szukać dostawcy sprzętu. Tam znają się na rzeczy i wiedzą co sprzedaje.
    gajowy01
    Level 13  
    Bywając na wakacjach w pewnym miejscu o słabym zasięgu używałem samoróbnej ćwierćfalowej anteny typu GP zrobionej z koncetryka i wyniesionej na kiju 5-6m ponad poziom gruntu. Z drugiej strony koncetryka robiłem sprzęgacz ćwierćfalowy, który zbliżony do telefonu przekazywał energię do/z anteny wewnętrznej. Działało to wystarczająco dobrze w tamtych warunkach, choć dość upierdliwe było trzymanie telefonu i kabla razem. Pasmo 900MHz.
    MariuszC
    Level 16  
    Nawiązując do odpowiedzi Kolegi Gajowego01 zaproponuję schemat, który już dawno chodzi mi po głowie.
    Powiedzmy, że mamy warsztat w piwnicy (bez zasięgu GSM). Montujemy dobrą antenę kierunkową na zewnątrz budynku i solidnym kablem łączymy z anteną panelową w pomieszczeniu (antena w rogu, aby obsłużyć całe pomieszczenie).
    Mam przeczucie, że jest szansa zebrać sygnał z telefonu bez konieczności przytulania się do anteny (w tych warunkach pewnie w okolicy 2 wat) i wzmocnić przez antenę kierunkową, żeby dotarł do BTS-a. Trochę się obawiam, jak link zadziała w drugą stronę (czy wystarczy mocy stacji bazowej).
    Nigdy nie znalazłem czasu na przeprowadzenie takich testów.
    I co Koledzy na to?

Pozdrawiam
    Mariusz

Moderated By c2h5oh:

Twój "pomysł" był już kilkakrotnie przedstawiany na elektrodzie. Poszukaj, poczytaj.
    Na podstawie punktu 3.1.19 regulaminu temat zamykam.