Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz mp3 z wifi

ParanoiK 12 Kwi 2010 16:18 3328 6
  • #1 12 Kwi 2010 16:18
    ParanoiK
    Poziom 12  

Witam,

poszukuję do domu jakiegoś stacjonarnego odtwarzacza mp3 z wifi, a dokładniej:

- coś na kształt Logitechowego Squeezeboxa tylko tańszy
    - będzie podłączony do wieży przez RCA (lub przez przejściówkę minijack-RCA)
    - powinien mieć WiFi i możliwość odtwarzania muzyki z zasobów po SMB/CIFS i radia internetowego
    - nie zależy mi na dysku/pamięci wewnętrznej
    - mile widziana obsługa większej ilości formatów (mpc, flac)
    - mile widziany port USB
    - czytelny wyświetlacz który pozwoli się zorientować co gra i w miarę sensownie przeglądać playlistę (nie będzie podłączony do telewizora).

Dzięki za pomoc.

0 6
  • #2 12 Kwi 2010 16:37
    flubber.trip
    Poziom 27  

Proponuje komputer w obudowie media center z zainstalowanym geexboxem. Banalna konfiguracja, wystarczy ze specjalnego kreatora obrazów stworzyć dystrybucje odpowiednią dla posiadanego sprzętu. Odtwarza praktycznie wszystkie dostępne formaty multimediów i może być używany jako odtwarzacz DVD DivX. Komputera nie potrzebyje jakiegoś mocnego, wystarczy 500MHz, 64MB ram i dysk 100MB. Pozdrawiam

0
  • #3 12 Kwi 2010 16:47
    ParanoiK
    Poziom 12  

flubber.trip: podejrzewam, że takie rozwiązanie będzie droższe niż kupno Squeezboxa.
    Poza tym nie widziałem nigdzie obudowy media center z wyświetlaczem w rozsądnej cenie.

0
  • #4 17 Kwi 2010 02:33
    Jeleniu
    Poziom 10  

Wifi podnosi koszt, zastanów się czy nie dałoby rady puścić to na zwykły zestaw transmiterem FM.
    Obudowa tego typu rzeczywiście może być droga, ale rezygnując z wyświetlacza masz całość prawie za darmo.

Oprócz Squeezboxa są jeszcze Terratex Noxon iRadio i Philips Streamium.
    Ten pierwszy kosztuje na stronie producenta 169 euro = ok. 650 zł, więc chyba podobnie jak najtańszy Squeezebox. Wysyłka do Polski - 9,90 euro.

Również jestem zainteresowany tematem, więc jeśli coś wybierzesz to daj znać.

0
  • #5 17 Kwi 2010 03:07
    ParanoiK
    Poziom 12  

Transmiter FM jest zupełnie bez sensu w moim przypadku bo:
    - w audio nie mam amplitunera
    - nie będę miał jak sterować tym co jest odtwarzane
    - nie będę widział co jest odtwarzane.

Rezygnując z wyświetlacza jak mam tym zarządzać? ;-)

Co do tych dwóch odtwarzaczy to zbadam temat. Jak coś jeszcze znajdę to dam znać.

0
  • #6 17 Kwi 2010 03:35
    Jeleniu
    Poziom 10  

ParanoiK napisał:
    Rezygnując z wyświetlacza jak mam tym zarządzać? ;-)

Dobre pytanie, ale to w sumie zależy od tego co chcemy osiągnąć :)

Jak chcesz się trochę pobawić, to możesz podłączyć jakiś wyświetlacz do PC i mieć na nim to co potrzebujesz, np: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic338161.html - czyli w sumie to co napisał flubber.trip z niewielką modyfikacją.

Ale piszesz, że jakakolwiek pamięć wewnętrzna nie jest wymagana, USB mile widziane więc też nie niezbędne, a więc jeśli np. chcesz przede wszystkim słuchać radia z internetu to i nawigować nie bardzo jest po czym.

0
  • #7 23 Kwi 2010 14:30
    Jeleniu
    Poziom 10  

Albo może jakiś stary laptop typu Compaq Armada? Na oko w 200zł powinieneś się zmieścić.

Ja chyba tak zrobię, tylko najpierw chciałbym zdobyć zestaw audio żeby mieć do czego podłączyć tego laptopa.

EDIT:

U siebie postawiłem laptopa IBM R60e, ma wszystko co wymieniłeś i jeszcze trochę (dysk 60GB, ekran 15 cali) a jest tańszy od Squeezeboxa :)

Kiedyś pewnie podepnę go do telewizora.

0