Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

konwerter światłowodowy wielomodowy

mariow 12 Kwi 2010 16:30 1490 2
  • #1 12 Kwi 2010 16:30
    mariow
    Poziom 9  

Witam

Mam problem z połączeniem światłowodowym wielomodowym ( MM ) na odcinku poniżej 550m ( włókno światłowodowe 50/125 µm ). Konkretnie chodzi mi o to, czy konwerter światłowodowy firmy INTELLINET 1000Base-T to 1000Base-SX (SC) Multi-Mode, 220 m 515924 ( prawdopodobnie nazwa modelu ;-) http://www.intellinet-network.com/en-US/products/454-gigabit-ethernet-media-converter ) zlinkuje się z minigbic-iem ( długość fali 850 nm ) podłączonym do switcha światłowodowego ( oczywiście :P ).
    Moje pytanie jest podyktowane obawą, że tak jak już kiedyś się spotkałem, ale przy światłowodzie jednomodowym, że trzeba było parować (A i B ) konwertery, a pojedyncze sztuki nie chciały się zlinkować z monigbic-ami, chyba że były to konwertery z wejściem SFP na minibic.

z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

0 2
  • #2 13 Kwi 2010 16:02
    mariow
    Poziom 9  

To już nie chodzi o ten konkretny model tylko na co mam zwrócić uwagę przy wyborze konwertera, czy wystarczy tylko żeby miał tę samą długość fali czy może jeszcze są jakieś inne czynnik które mogą mieć na to wpływ.

0
  • #3 15 Kwi 2010 01:37
    tombi
    Poziom 10  

Witaj

niema chetnych bo to nie jest takie proste wbrew pozorom ...

z mojego doświadczenia wynika iż jedyną skuteczną metodą jest podłaczenie i sprawdzenie. W 99 przypadkach działa bez problemowo prawie wszystko ze soba oczywiscie jezeli jest na tej samej długości fali - to rzecz oczywista, ale sam miałem takie przypadki ze z jednej strony konwerter a z drugiej switch , odległość 30 metrów i nic ...

Zaproponowałbym Ci podejście z tym switchem do sklepu i zapięcie na miejscu i sprawdzenie , bądz pożyczenie na sprawdzenie konwertera i wtedy zakup.

Pamiętaj jeszcze o tym że konwerter MUSI być poza długością fali na tą samą prędkość ! czyli wkładka jest na 99,99 % na 1 Giga to i konwerter musi byc na 1 Giga , nie możesz podłaczyć tam konwertera na 100 megów bo nie zadziała na bank ;-)

Z doświadczenia dodam iż stosuje z reguły konwertry firmy D-Link lub TPLINK, czasem też pracują ze sobą razem i jakoś się jeszcze nie pogryzły ;-)

Nie jestem ekspertem , ale pracuje na co dzień ze światłem , jeżeli jeszcze moge coś wytłumaczyć - pisz ..

pzodrawiam

0