Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

konwerter 鈍iat這wodowy wielomodowy

mariow 12 Kwi 2010 16:30 1586 2
  • #1 12 Kwi 2010 16:30
    mariow
    Poziom 9  

Witam

Mam problem z po陰czeniem 鈍iat這wodowym wielomodowym ( MM ) na odcinku poni瞠j 550m ( w堯kno 鈍iat這wodowe 50/125 µm ). Konkretnie chodzi mi o to, czy konwerter 鈍iat這wodowy firmy INTELLINET 1000Base-T to 1000Base-SX (SC) Multi-Mode, 220 m 515924 ( prawdopodobnie nazwa modelu ;-) http://www.intellinet-network.com/en-US/products/454-gigabit-ethernet-media-converter ) zlinkuje si z minigbic-iem ( d逝go嗆 fali 850 nm ) pod陰czonym do switcha 鈍iat這wodowego ( oczywi軼ie :P ).
    Moje pytanie jest podyktowane obaw, 瞠 tak jak ju kiedy si spotka貫m, ale przy 鈍iat這wodzie jednomodowym, 瞠 trzeba by這 parowa (A i B ) konwertery, a pojedyncze sztuki nie chcia造 si zlinkowa z monigbic-ami, chyba 瞠 by造 to konwertery z wej軼iem SFP na minibic.

z g鏎y dzi瘯i za pomoc i pozdrawiam

0 2
  • #2 13 Kwi 2010 16:02
    mariow
    Poziom 9  

To ju nie chodzi o ten konkretny model tylko na co mam zwr鏂i uwag przy wyborze konwertera, czy wystarczy tylko 瞠by mia t sam d逝go嗆 fali czy mo瞠 jeszcze s jakie inne czynnik kt鏎e mog mie na to wp造w.

0
  • #3 15 Kwi 2010 01:37
    tombi
    Poziom 10  

Witaj

niema chetnych bo to nie jest takie proste wbrew pozorom ...

z mojego do鈍iadczenia wynika i jedyn skuteczn metod jest pod豉czenie i sprawdzenie. W 99 przypadkach dzia豉 bez problemowo prawie wszystko ze soba oczywiscie jezeli jest na tej samej d逝go軼i fali - to rzecz oczywista, ale sam mia貫m takie przypadki ze z jednej strony konwerter a z drugiej switch , odleg這嗆 30 metr闚 i nic ...

Zaproponowa豚ym Ci podej軼ie z tym switchem do sklepu i zapi璚ie na miejscu i sprawdzenie , b康z po篡czenie na sprawdzenie konwertera i wtedy zakup.

Pami皻aj jeszcze o tym 瞠 konwerter MUSI by poza d逝go軼i fali na t sam pr璠ko嗆 ! czyli wk豉dka jest na 99,99 % na 1 Giga to i konwerter musi byc na 1 Giga , nie mo瞠sz pod豉czy tam konwertera na 100 meg闚 bo nie zadzia豉 na bank ;-)

Z do鈍iadczenia dodam i stosuje z regu造 konwertry firmy D-Link lub TPLINK, czasem te pracuj ze sob razem i jako si jeszcze nie pogryz造 ;-)

Nie jestem ekspertem , ale pracuje na co dzie ze 鈍iat貫m , je瞠li jeszcze moge co wyt逝maczy - pisz ..

pzodrawiam

0