Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SKODA FABIA 1,9 TDI ATD 100ps - uszkodzony pompowtryskiwacz

smigus1 12 Apr 2010 18:47 8766 4
    smigus1
    Level 10  
    Mam taki problem, skoda jak w tytule kiedy jest zimna idzie "jak przeciąg", po maximum 10km zaczyna przerywać na jednym cylindrze. Sprawdziłem vag-iem, pokazuje się uszkodzenie elektryczne pompowtryskiwacza na drugim cylindrze. Sprawdziłem wiązkę, wg. autodaty rezystancja cewki pompowtryskiwacza powinna wynosić 0,8 - 1ohm'a.
    Na drugim cylindrze faktycznie ma ponad dwa ohm'y.
    Zdejmuję właśnie pokrywę zaworów żeby zobaczyć czy styk jest ok. ( bo mierzyłem we wtyczce ECU, i dla porównania na złączu przy silniku, ale nie na samym pompowrtrysku).
    Moje pytanie brzmi czy da radę wymienić tylko cewkę "pompki" czy muszę cały zespół? Czy wymiana to tylko podmiana czy jakieś adaptacje itp.?
    rox1
    Level 18  
    tylko wymiana na taki sam ,albo zamiennik(masz oznaczenie na nim)............

pozdro rox.........
    bodzio1980
    Level 12  
    nie robisz żadnych adaptacji tylko trzeba odpowiednio ustawić pompowtrysk
    smigus1
    Level 10  
    W takim razie jutro "pruję" żeby zobaczyć oznaczenia, ma ktoś może procedurę ustawienia po wymianie w ATD?
    smigus1
    Level 10  
    Usterka usunięta, odłączyłem wiązkę w głowicy, żeby pomierzyć rezystancję bezpośrednio na wtryskiwaczach, okazało się że jest OK, winny był słaby styk na kostce przy pompowtrysku, po oczyszczeniu chodzi już kilka dni jak "złoto".