Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lanos 1.5 97r gaz nie otwiera wtrysków

12 Kwi 2010 19:46 2484 10
  • Poziom 9  
    POMOCY dzisiaj odebrałem auto od 2 ,,elektryka" po miesiącu oczekiwania i nie jeżdzi stwierdził po wymianie sterownika który żekomo miał być popsuty że nie daje impulsu na wtryski i nie otwiera wtrysków podobno iskra jest czujnik położenia wału o.k. ani na benzynie ani na gazie niechce zagadać jutro bedę grzebał sam , mówił żeby przejżeć wiązki od komputera do wtruchów bo podobno coś tam może być uszkodzone:?: niewiem proszę o jakieś wskazówki:cry:
  • Poziom 40  
    Dobre. Robiłem takiego lanosa z identyczną usterką.
    Daj + z akumulatora bezpośrednio na wtryski i zobacz czy zapali (różowy przewód w trzy pinowej wtyczce).
  • Poziom 9  
    jutro bedę sprawdzał po pracy no i zobaczymy póki co dzięki:idea:
  • Poziom 9  
    nie mogę znalezć tego gniazda z trzema pinami gdzie ono jest:?:
  • Poziom 9  
    silnik 8 zaworowy
  • Poziom 29  
    1-Sprawdz napiecie na wtryskach.
    2-wiazka od komputera do wtryskiwaczy (komputer znajduje sie pod siedzeniem pasazera lub na prawym słupku) najprawdopodobniej pin 10c i 15c
    3-posprawdzac wszystkie masy (przy akumlatorze i przy tunelu koło lewarka)
    4-napiecie na sterowniku stałe 12 i po kluczyku
    5-sprawdzic immo(podpiecie po komputer)
    Nastepne zapytanie czy gasnie ci kontrolka od immobilajzera?
  • Poziom 9  
    no koledzy szukałem szukałem za bardzo nie miałem czasu bo pracuje ale doszedłem prądy są wszędzie (wtryski otwiera ale tylko na samej benzynie przez sterownik gazu robi zware) sterownik od gazu jest walnięty niewiem jak ci elektrycy sprawdzali? , a dodatkowym problemem było( fakt że jak go kupiłem to ćoś stukało aż wystukało) wałek rozrzadu wymiąchany ostro na dwóch zaworach do tego doszła nieszczelność na dwóch cylindrach ( ok 5 bar) no i masz remoncik jak na zawołanie teraz sie mósze zastanowić czy łatać czy nowy motor, wielkie dzięki wszystkim za pomoc!!!!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wsadzaj drugi motor, 1.5 są dość tanie. Nie opłaca się remontować.