Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blaupunkt pm 40-42 problem z programowaniem kanałów

12 Kwi 2010 20:20 3253 11
  • Poziom 9  
    Witam! Odkupiłem od znajomego za grosze telewizor Blaupunkt PM 40-42, FM221.02. Mam do niego dwa piloty, tp 623 oraz ct 276. poniżej zamieszczam zdjęcia:
    blaupunkt pm 40-42 problem z programowaniem kanałów blaupunkt pm 40-42 problem z programowaniem kanałów blaupunkt pm 40-42 problem z programowaniem kanałów
    Problemem jest to, że nie mam zielonego pojecia jak w tym telewizorze wyszukac i zaprogramowac kanały z kablówki czy anteny pokojowej. Na telewizorze nie ma żadnych przyciskow poza włącznikiem. szukałem w internecie jakiejs instrukcji obsługi ale znalazłem tylko takie ktore trzeba kupic za 50zl (czyli tyle za ile kupilem tv!). Proszę o pomoc. Z gory dziekuje.
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    nie ma wyswietlacza kanałow na dole, jezeli chodzi o menu to nie wiem. nacisnalem wszystkie guziki na obu pilotach i zaden nie wlaczyl menu...
  • Moderator TV
    Spróbuj przycisnąć i przytrzymać przez chwilę przycisk P/C.
    Na tym szerszym pilocie oczywiście.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 34  
    Naciskasz i tak długo, aż pojawi się napis: menu»ok i naciskasz ok, dalej obsługa lewo prawo góra dół.
  • Poziom 43  
    Pilot do niego taki: COM3073
    Te TP to do Grundiga.
  • Poziom 9  
    niestety pomysl z przytrzymaniem przycisku p/c nie wypalil na obu pilotach. A jezeli chodzi o same piloty to otrzymalem info ze ten CT 276 jest własnie dedykowany do tego modelu. Oba piloty niby dzialaja, mozna nimi wlaczyc tv, zmieniac kanały, regulować głośność itp. tylko wejscie do menu to jak narazie tajemnica.
  • Poziom 34  
    Klawisz oznaczony " i " naciskasz i trzymasz i dalej tak jak pisałem wczoraj.
  • Poziom 9  
    Niestety rowniez trzymanie guzika "i" nie dalo rezultatu. Jakos watpie czy przytrzymanie jakiegokolwiek guzik da efekt. Przytrzymywalem rozne guziki i nic nie pomoglo i to na obu pilotach. Jeszcze jest sprawa przez jaki czas trzymac ten guzik wcisniety, trzymalem ze 30sek i nic. zaraz wyrzuce ten tv przez okno. szalu idzie dostac.
  • Moderator TV
    A może TV jest w trybie hotelowym? Sprawdź, czy siła głosu idzie do końca. Ewentualne zdjęcie hotel mode było opisywane na Forum dla CUC5303, który jest odpowiednikiem tego Blaupunkta. Użyj "szukaj" i wpisz CUC5303, a znajdziesz.
    I nie załamuj się!
  • Poziom 9  
    telewizor byl w trybie hotelowym. zdjąlem go juz i udalo mi sie dojsc do wyszukiwania kanalow tylko ze nie moge zlapac dzwieku. Zlapane kanaly maja dobry obraz ale zamiast dzwieku jest szum. Czy na to macie jakas porade? Moze pomoże to ze telewizor jest prawdopodobnie z Niemiec, moze jest tam jakis inny standard dzwieku? Przepraszam ze pytam ale jestem kompletnym laikiem jezeli chodzi o strojenie telewizorow
  • Moderator TV
    Zwróć uwagę na pisownię! Zdania zaczynamy z dużej litery. I pilnuj znaków diakrytycznych, bo nie zawsze Ci wchodzą.

A telewizor trzeba przestroić. W tym przypadku sprowadzi się to zapewne do wstawienia fonii równoległej. Jeśli chcesz sam spróbować, poczytaj na Forum o przestrajaniu TV.