Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki nadajnik radiowy?

mkupiec 14 Aug 2004 20:31 2728 4
Optex
 • #1
  mkupiec
  Level 12  
  Witam,
  Mam zainstalowane sześć systemów alarmowych (obiekt połączonych sześciu domków) na centralach SATEL CA-10. Wszystkie systemy są połączone szeregowo do jednej z central, z której ma być wysyłany sygnał do nadajnika. Jaki można zainstalować nadajnik, jak wygląda sprawa "podłączenia" przez firmę ochroniarską? Jestem laikem jeśli chodzi o monitoring radiowy, więc proszę także o podstawowe informacje.
  Z góry wielkie dzieki.
 • Optex
 • #2
  elektryk
  Level 42  
  Sprawa wygląda tak że to firma ochroniarska dyktuje konkretne rozwiązanie technicze a także bardzo często dostarcza własny sprzęt (nadajnik).
 • Optex
 • #3
  kafelan
  Level 13  
  Nie bardzo rozumię połączenie sześciu szeregowo central CA10 (co to za hybryda ?).Jeżeli chodzi o monitoring to firma ochraniarska podłącza nadajnik do monitoringu najczęściej modół z telefonem komórkowym,lub linią telefoniczną.
 • #4
  Paweł P.
  Level 2  
  Myślę, ze rzadna firma nie zgodzi się na połączenie szeregowe, oni muszą wiedzieć, w którym domu jest alarm! Typowe nadajniki radiowe mają 8 kanałów, wiec wystarczy, tyle, ze nie bedzie rozrożnienia czy z danego domu przychodzi alarm wlamaniowy czy napadowy, więc penie i tak zaproponują więcej nadajnikow, chyba, zę się poląszczą na nowych klientów nie zapeniając im dobreago zabezpiecznenia...
 • #5
  wowko
  Level 11  
  Są nadajniki radiowe np SAFECOM SC4000 lub jej odpowiednik polski KOBRA ( dwukierunkowe pracujące tzw. online ),które oprócz wejść typu zwarcie -rozwarcie (w tych przypadkach również wejścia parametryczne) posiadają wejście dialera. Wejście te symuluje linię telefoniczną łącznie z sygnałem 440 Hz słyszanym po podniesieniu słuchawki i sygnałem tzw handshake . Sygnał z dialera centrali w formacie 4+2 podany na te wejście jest odbierany kodowany i przesyłany drogą radiową do stacji monitoringu.Możliwe jest zatem podłączenie kilku central alarmowych równolegle do tego wejścia.W centralach programuje się różne (4 cyfrowe ) identyfikatory i w ten sposób mimo ,że z jednego nadajnika stacja monitoringu identyfikuje poszczególne centrale.
  Więcej szczegółów ekstowicz_w(malpa)alarmkomplex.pl