Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator żelowy 6v 7ah polaczony szeregowo a ladowanie

12 Kwi 2010 21:57 5114 3
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,

postanowiłem tutaj napisać licząc, że ktoś wyjaśni mi ten problem raz i konkretnie. Byłem w kilku sklepach z podzespołami elektronicznymi i zdania są podzielone. A w czym problem, otóż:
    mam 2 akumulatory 6v 7ah podpięte szeregowo czyli uzyskuje jak gdyby jeden akumulator o mocy 12v 7ah. Akumulatory są zabudowane i chciałbym wyciągnąć na zewnątrz gniazda tak aby ładować bez konieczności wyjmowania tych akumulatorów.
    I tak w kilku sklepach powiedziano mi że wystarczą 2 gniazda i oba akumulatory naładują się a w innych sklepach powiedziano mi że muszą być 4 gniazda (każdy akumulator musi mieć po 2 gniazda i dodatkowo trzeba zamontować zworkę aby podczas ładowania rozłączyć te akumulatory).
    Ładowarkę jaką mam to http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3324
    ładowarka akumulatorów 2V, 6V oraz 12V. Zasilana z gniazdka sieciowego 230V ładuje każdy akumulator żelowy w pojemnościach od 1,8 do 15Ah. Prąd ładowania 600 mAh, niezależnie od woltażu akumulatora.

Również czytając różne fora zdania są podzielone :(
    Ponieważ nie jestem fachowcem od elektryki to bardzo proszę o pomoc ile powinienem mieć gniazd do ładowania tych akumulatorów.

W załączniku pokazałem schemat podpięcia akumulatorów.
    który z tych schematów jest/będzie prawidłowy ??

Jeszcze jedno pytanie:
    Czy ktoś podjął by się (oczywiście odpłatnie) wykonania urządzenia o małych gabarytach (w miarę możliwości) w którym mógłbym ustawić wartość po osiągnięciu której uruchamiał by się jakiś buzzer aby uniknąć głębokiego rozładowania (dla 12v wynosi 10.35V) Dodatkowo żeby urządzenie posiadało wyświetlacz lcd na którym widziałbym aktualne napięcie akumulatora ??

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Możesz ładować drugim (prostszym) sposobem. Nawiasem mówiąc - mylisz jednostki (mAh), ale myli je nawet sklep, do którego link podałeś. Koniec świata...
  • Poziom 16  
    Moim skromnym zdaniem można spokojnie ładować szeregowo te dwa ogniwa tak jak na załączniku drugim tylko w tedy juz mamy ogniwo 12v a nie 6 v i trzeba ładować na 12 v
  • Poziom 33  
    Akumulatory można ładować połączone w szereg, jeżeli są jednakowo rozładowane.
    (podczas obciążania też pracują szeregowo)
    Zresztą wszystkie akumulatory o napięciu powyżej 2V to są szeregowo połączone elementarne akumulatory (cele)