Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Seat Aura , przestaje grać głośnik

12 Kwi 2010 22:17 2545 1
  • Poziom 1  
    Mam pewien uciążliwy problem. Kupiłem niedawno toledo II 99`, zamontowane w nim jest radio Aura, fabryczne radyjko, całkiem ładnie gra, jest ze zmieniarką na 6 cd. Problem jest w tym, że w czasie jazdy radio całkowicie wygasza dźwięk w prawych przednich drzwiach, czasem wycisza wszystkie prócz np tylnych lewych, albo tylnych prawych. Na początku myślałem, że winą może być czujnik gala do pod głoszenia radia przy przyspieszaniu, niestety odłączenie tego systemu nic nie pomogło, zazwyczaj dzieje się to podczas jazdy, raz jest dobrze, raz jak wyżej napisałem. Zmiana balansu dźwięku na prawą stronę np, kiedy prawe drzwi nie grają i pod głoszenie radia powoduje trzeszczenie w tych nie grających głośnikach. Zaobserwowałem też mrugające podświetlenie w radyjku, które niknie jak zmniejszę moc podświetlenia deski rozdzielczej. Zawiozłem radio do elektryka, powiedział mi że nie podejmie się jego naprawy, ponieważ przyczyna rzeczywiście może być związana z komputerem samochodu i w/w systemem gala. Najwyraźniej nie chciało mu się go robić. Jesteście moją jedyna szansą ratunku drodzy forumowicze, proszę o jakieś dobre pomysły co może być tego przyczyną. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    no i tutaj moge pomóc gdyż sam posiadam seata leona 2002 rok i miałem to samo z lewymi drzwiami jak poruszałem radiem grało czasami i tak ciągle przyczyna jest (zimny lut) z tyłu gdzie wchodza kości zanieś do serwisu rtv za 30zł przelutują Ci wyjscie i bedzie grało dalej :) pozdrawiam