Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

plyty CD-Audio nie dzialaja na wiezy samsunga.

14 Sie 2004 21:16 2852 22
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam nagrywarke Lite-On DVDRW SOHW-832S, do wypalania plytek uzywam NERO 6. Klopot polega na tym ze ZADNA plytka wypalona przeze mnie nie dziala na wiezy mojej dziewczyny. Jest to dosc leciwy samsung (ma tak 3-4 lata). U mnie te plytki dzialaja bez zadnego problemu. Juz przyjalem ze zadne CD-R z muzyka nie beda u niej dzialaly gdy okazalo sie ze jeden moj kolega nagral plyte ktora jest bez problemu czytana przez tego samsunga... niestety ten koles to jest jej kolega (ja go nie znam) i nie bardzo wiem co on takiego zrobil ze u niej dziala (ani nie bardzo moge sie zapytac a ona tez nie bo sie nie zna:( . Z powyzszego powodu prosze Was o pomoc... jak wiecie co moge zrobic aby plytki zaczely dzialac u niej to bardzo prosze o pomoc...(moze jest jakas opcja ktorej uaktywnienie moze przyniesc dobry skutek? albo uzycie innej wersji NERO albo wczesniejszego NERO do nagrywania?) nie wiem - dlatego prosze o pomoc.. od razu zaznaczam ze UMIEM nagrywac plyty i nie w tym jest problem bo u mnie dzialaja wszystkie. Klopotem jest to jak zrobic to zeby dzialaly u niej...
    PS. zapomnialem dodac ze laser byl swiezo czyszczony i raczej to tez nie jest problemem..
    Z gory dziekuje za odpowedz!
    Pozdro!
  • Poziom 15  
    Spróbuj do nagrywania używać płyt o takim kolorze nośnika, który "akceptuje" Samsung.
  • Poziom 20  
    Na jakie plyty nagrywasz(CDR czy CDRW,a moze DVD) i z jaka predkoscia?
  • Poziom 20  
    zmień program audio najprzyjemniej nagrywało mi się w Easy Creatorze CD pędkość 4x to max
  • Poziom 23  
    jesli nie to problemy z soczewka od lasera
  • Poziom 11  
    manyzg napisał:

oczywiscie nagrywam na plytki CD-R.. CD-RW sprawdzalem u niej i tez nie dziala... natomiast na DVD nic nie sprawdzalem ale tez raczej nie pojdzie... ten koles nagrywal tez CD-R... on Esperanzy (czyli chyba zadna rewelacja) a ja Supratec (po 1,19zl z Geant w Jankach - tez chyba zadna rewelacja). Predkosc ustawilem na 40x chociaz watpie aby z taka predkoscia nagrywal faktycznie bo wypalenie plytki trwalo 12-13 minut. Pokazywal ze jest 40x ale wydaje mi sie ze to bylo duuuzo wolniej... macie jakis pomysl?
  • Poziom 15  
    manyzg napisał:

:arrow: manyzg
    DVD ??!! buahahaha. Albo nie przeczytales tego postu dokladnie albo masz sulcusa za idiote :wink:

:arrow: sulcus.
    Kup plyty tej samej marki, najlepiej wogole dokladnie takie same jak ta ktora dziala, nagraj z najmniejsza predkoscia z jaka mozesz i upewnij sie ze zamykasz plyte. Jak wtedy nie zadziala to juz nie wiem co to moze byc :?
  • Poziom 11  
    mkaczor napisał:
    Spróbuj do nagrywania używać płyt o takim kolorze nośnika, który "akceptuje" Samsung.

no chyba wszystkie CD-R maja spod tego samego koloru... on na Esperanzach a ja na Supratecach nagrywalem... chyba ze masz na mysli wierzch plytki... ale raczej nie prawda?

Ps. czy NERO 6 automatycznie zamyka plytki audio po nagraniu czy trzeba je jeszcze jakos specjalnie zamknac?
  • Poziom 23  
    w nero nie ustawiaj wiekrzej predkosci niz 8
  • Poziom 11  
    poeta5 napisał:
    w nero nie ustawiaj wiekrzej predkosci niz 8

w NERO 6 predkosc MINIMALNA to 8x... czyli mowisz zebym sprobowal przy tej predkosci wypalic plytke?
    PS. a jeszcze takie pytanie - jakie to ma znaczenie dla odtwarzacza i plytki?
  • Poziom 20  
    Poprostu zmniejsz prędkosć nagrywania do 8, a jak dalej nie pójdzie to niżej, Nero 6 jest w tym wypadku ok. Nie musisz zmieniać na inny. Po prostu starsze modele nie czytaja szybciej nagranych Cedeków. Miałem podobny problem z Thomsonem u moich rodziców, ale zmniejszyłem prędkość nagrywania w nero do 8x i pomogło.
  • Poziom 20  
    sulcus:
    co ty chcesz od esperanzy przecież to nie jest zła płyta w teście komputerświata zajęła jedną z czołowych pozycji jak nie 1.

PS Ja nagrywam na platinum-kach w WinOnCD 6 bo z nero miałem wieczne problemy.
  • Poziom 11  
    Tomer napisał:
    manyzg napisał:

:arrow: manyzg
    DVD ??!! buahahaha. Albo nie przeczytales tego postu dokladnie albo masz sulcusa za idiote :wink:

:arrow: sulcus.
    Kup plyty tej samej marki, najlepiej wogole dokladnie takie same jak ta ktora dziala, nagraj z najmniejsza predkoscia z jaka mozesz i upewnij się ze zamykasz plyte. Jak wtedy nie zadziala to juz nie wiem co to moze byc :?

moze zmylilo go to ze mam nagrywarke DVD i dlatego sie pytal czy nagrywam na DVD bo teoretycznie niektore odtwarzacze DVD czytaja plytki DVD-Audio... najwazniejsze jest to ze chcial pomoc:D co do Twojego posta to wlasnie tak zrobie jak radzisz... tylko jeszcze jedno pytanko... w jakim programie moge nagrac plytke z predkoscia 1x? bo w nero minimalnie to 8x... wiem ze bedzie cholernie dlugo ale moze tak by zadzialalo? a poza tym na innym forum mi poradzili ze to moze byc wina tego iz nie zamykam plyt... mi sie wydaje ze nero sam automatycznie zamyka plytki.. nie mam racji?
    PS. dlaczego moj nero pisze ze nagrywa plytke z predkoscia 40x a trwa to 12-13 minut?
  • Poziom 11  
    Grysik napisał:
    sulcus:
    co ty chcesz od esperanzy przecież to nie jest zła płyta w teście komputerświata zajęła jedną z czołowych pozycji jak nie 1.

PS Ja nagrywam na platinum-kach w WinOnCD 6 bo z nero miałem wieczne problemy.

nie no... nic nie chce od esperanz poza tym ze kiedys (jakies pol roku temu) w paru plytkach mi sie sreberko odkleilo ale moze teraz sie polepszyly:D w kazdym razie mozesz napisac jakie miales klopoty z Nero? mi dali do nagrywarki "my DVD" Sonica... z tego co sprobowalem nagrywac to interfejs niezbyt przyjazny a w Chipie bardzo polecali Nero i gosc ze sklepu polecal mi Nero wiec sciagnolem sobie... generalnie nie narzekam poza wlasnie ta fatalna wieza samsunga bo u mnie w domu i u paru kumpli bez klopotu nagrywa... a Wy co polecacie?

------------------------------------------------------------------------
    Grysik napisał:

1x ty chesz 80 min nagrywać

wiem ze dlugo ale jesli to jedyny sposob... mozna sprobowac? prawda? heh czego się nie robi z milosci do swojej dizewczyny.... wezme ja na spacer i po powrocie bedize juz chyba gotowe nie?
    -------------------------------------------------------------------------
    ok czyli reasumujac... radzicie na poczatek obnizyc predkosc w nero do 8x i nagrac plytke.. jesli to nie zadziala to kupic esperanzy i nagrac je z 8x.. jesli to nie zadziala to zmienic program i na esperanzach nagrac z 8x... no dobra sprobujemy zobaczymy... jak cos to się zglosze:D
    PS. a co sadzicie o tym zamykaniu plyty - radzil mi to jakis koles na innym forum... gdzie jest taka opcja w Nero aby zamknac plyte muzyczna? on to chyba robi automatycznie? bo znalazlem taka opcje przy nagrywaniu plyt z danymi ale nie z muzyka...

Ostrzeżenie 2# za "nabijanie" postów.
    Posty scaliłem.
    ankuch.
  • Poziom 20  
    tryb DAO
    disc-at-once
    albo po polsku - zamknij płyte

nie pamietam dawno nie korzystałem z nero
    płyta POWINNA zostać zamknięta.
    Jeżeli chesz szerzej o zamykaniu daj znać - pomyślimy
  • Poziom 20  
    Jesli nagrywasz na CD-R i z predkoscia. 40 to napewno nie pojdzie.Nagrywam plyty audio max 32 na nero 6 i nie mam problemow na zadnych z plyt.Choc ostatnio nadzialem sie na partie ESPERANCE i predkosc max to 4 i bez nadpalania bo inaczej plyta do kosza.Moze wina lezy po stronie nagrywarki bo uzywasz DVD.

Tomer nikogo nie mam za idiote,pytalem aby dowiedziec sie wszystkiego bo przeciez uzywa nagrywarki DVD

Sulcus zobacz stropnke jaka wymienili koledzy www.cdrinfo.pl tam jest wszystko odnosnie nagrywania.
  • Poziom 15  
    Szybkosc 1x to bedzie ciezko uzyskac, no chyba ze na jakiejs bardzo starej plytce. Ale i tak nie ma po co. Chodzi tylko o to zeby ni nagrywac z predkoscia maksymalna bo to powoduje powstawanie duzej ilosci bledow. Nie wiem czy z tego powodu moze plyty nie wykrywac, ale napewno moze 'trzeszczec' przy odtwarzaniu.

Co do kolorow plyt to teraz raczej trudno dostac inne niz zielone. Kiedys byly rowniez niebieskie i zlote. Podobno niebieskie verbatimy Metal-Azo dobrze sie sprawdzaly w starych odtwarzaczach.

Z moich obserwacji wynika ze nawet plytki jednego koloru roznych firm odczytuje roznie, i wcale nie ma tu znaczenia cena nosnika (z kupionymi na gieldzie za 90gr. plytami 'millenium' nie ma problemow, za to TDK zachowuja sie roznie)
    Jak dotad to chyba najlepiej spisuja sie u mnie Memorex-y

Żeby zamknac plytke to zaznacz na zakladce 'wypal' opcje 'zamknij CD - ponowny zapis plytki nie bedzie juz mozliwy'.
  • Poziom 43  
    W starych odtwarzaczach najlepiej sprawdzały się płyty srebrne. Dokładnie srebrne, wyglądaja tak jak oryginały. Poza tym nagrywane na jak najmniejszej prędkości. Niestety mimo to niektóre stare odtwarzacze wogóle nie widzą płyt nagrywanych, niestety
  • Poziom 13  
    Wypalanie 4x w trybie DAO powinno zalatwic sprawe. Ja tak robie i plyty chodza nawet na 12 letnim odtwarzaczu CD.
  • Poziom 20  
    Ja miałem problemy jedynie z płytami z Biedronki, nic ich nie czytało przy żadnych prędkościach. Nagrywałem je nero 6, w nagrywarce Teac.
    Z doswiadczenia wiem, że nagrywane z 8x prędkością są czytane najlepiej przez większość laserów.
  • Spec od komputerów
    Miałem podobny problem z odwarzaczem Grundiga. Od nowego miał problemy z czytaniem nagranych płyt. Doświadczalnie ustaliłem, że najlepiej czyta płyty niebieskie lub zielone. Tylko takich używałem, nagrywając oczywiście w DAO, z najniższą prędkością (x 4 - na tyle pozwala nagrywarka) zawsze zamykając płytę.
    Niestety przyszedł moment, kiedy przestał czytać wogóle. Dokładne przeczyszczenie nic nie dało, musiałem podregulować laser (potencjometrem na module lasera). Jak na razie działa dobrze ale wiem, że to kwestia czasu kiedy laser padnie (regulacja bez oscyloskopu, na oko - kiedy zacznie czytać). Wtedy pozostanie tylko wymiana lasera.
    W Twoim przypadku uważam, że problem może być podobny. Powinieneś spróbować nagrać kilka takich samych płyt (na nośnikach w różnych kolorach) i sprawdzić jak zachowuje się odtwarzacz. Jeżeli niczego nie odczyta to zostaje czyszczenie i regulacja lasera. Niestety ta ostatnia operacja jest ryzykowna bo może się zdarzyć, że odtwrzacz przestanie czytać cokolwiek !
    Przy nieco starszym sprzęcie (nie najwyższej klasy) takie problemy to normalka i albo trzeba się z tym pogodzić albo nieco zaryzykować.