Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Omni Smart 675 chcę zrobić zasilanie 230V w samochodzie.

12 Kwi 2010 23:51 2390 13
  • Poziom 13  
    Mam takiego UPS-a, i chcę zrobić zasilanie 230V w samochodzie, ale UPS nie startuje bez załączenia 230V. Czy można to naprawić, a jeżeli tak to w jaki sposób?
    Z góry dziękuje.
  • Poziom 26  
    Do tego służy przetwornica napięć gwoli ścisłości.
    Nie wiem po co tak kombinować.

Jak sama nazwa wskazuje jest to zasilacz AWARYJNY.
    Takie rozwiązanie zbytnio się nie sprawdzi.
  • Poziom 13  
    Jak wiadomo, kupno przetwornicy pociąga za sobą niemałe koszty.
    Gdyby udało się go puścić, to by nic nie kosztowało, a więc rozwiązanie takie ma sens.

Dzięki za nie za bardzo użyteczną podpowiedź.
  • Poziom 26  
    A czy z szynki zrobisz ciastko?

Sądząc po nazwie ups'a, ma on 675VA. Czyli potrzymałby z 20 minut pod pełnym obciążeniem.
    Zależy też od stanu akumulatorów.

Ostatecznie można by wstawić, jeśli zgadzałyby się napięcia akumulator samochodowy, przy czym dałoby to ponad godzinę pracy.
  • Poziom 13  
    Skoro tak dobrze na tym się znasz to nasuwa się do Ciebie pytanie: a jak będzie z przetwornicą? Oba te urządzenia jednakowo będą pożerać akumulator w zależności od i obciążenia i będą funkcjonować aż wysiądzie akumulator. Z tą różnicą, że UPS-em można sobie za potrzebą podładować akumulator. Jeżeli nie wiesz jak odpowiedzieć na konkretne pytanie, poproszę nie pouczać mnie co jest lepsze w tym wypadku.
  • Poziom 28  
    Tak UPS jak i przetwornica jednakowo będą pobierały energię z akumulatora odpowiednio do właczonego obciążenia. Różnica jest taka, że przetwornica jest przystosowana do pracy ciągłej a UPS nie (ma pracować kilka - kilkanaście minut potrzebnych do bezpiecznego wyłączenia komputera) oraz wartośc mocy UPS-a jest wartością szczytową (w rzeczywistości jeśli miałby pracować ciągle nie powinien być obciążany powyżej 1/3 mocy znamionowej co wynika z konstrukcji układów chłodzenia i parametrów trafo). Wracając do pytania - taka praca tego UPS nie jest usterką - po prostu nie posiada zimnego startu.
  • Poziom 13  
    dzięki za odpowiedź darek_wp
    jestem ciekaw, czy jest możliwość puścić tego UPSa na zimno, tzn. przerobić go tak, aby działał bez podłączenia 230V?
  • Poziom 13  
    No i wystartował, ale napięcie wyjściowe 202V na nie odpalonym silniku.
    Na odpalonym 160. Przewody od aku do UPS-a 6mm kw.
    Co mogło by powodować tak niskie napięcia?
  • Poziom 2  
    A jak ci się udało wystartować tego UPSa ?? Jestem ciekaw bo też chcę wykorzystać UPSa 650 jako przetwornice.
  • Poziom 10  
    a no i ja też jestem ciekaw w jaki sposób odpalić UPS? . W moim jest taki przycisk TEST jak się go naćiśnie to na chwile się przełącza ale po chwili przestaje dawać napięcie i nie wiem czy jest to spowodowane słabym akumulatorem czy tak ma być?
  • Poziom 39  
    Jak zrozumiałem podłączyłeś 12V z samochodu do przetwornicy tego UPS-a( w miejsce akumulatora)
    NA układy ładowania UPS=a nie masz tu co liczyć bo one pracują z AC230V
    Dzwne pomiary wynikają z niedoskonałości mierników ( poczytaj o U RMS)
    UPS daj mocno obiegające od sinusoidy napiecie wjściowe, a jak masz czym to zbadaj jeszcze częstotliwość ( te zbudowane na amerykańskich zasadach daja cześto z zimnego startu 60Hz).
    Do laptopa powinno wystarczyć ale urządzeń silnikowych bym z tego nie zasilał.
    Pozdr.J.
  • Poziom 13  
    mandi napisał:
    A jak ci się udało wystartować tego UPSa ?? Jestem ciekaw bo też chcę wykorzystać UPSa 650 jako przetwornice.

Jest tam przycisk TEST\MUTE. Trzeba nacisnąc go i przytrzymać parę sekund.
  • Poziom 10  
    wielkie dzięki. Mam zamiar przetestować lodówkę zasilaną przez UPS z aku na działkę. Chyba powinno zadziałać bo lodówka w pierwszym schładzaniu działa dłużej potem włącza się co godzinę na jakieś 5 minut, więc nie będzie ciągłego obciążenia. Ciekaw jestem tylko na ile wystarczy aku 45 Ah. Taka mała lodówka bierze ok 20 W/h z tego co policzyłem ok 460 W/ dobę.
  • Poziom 13  
    w0nski napisał:
    wielkie dzięki. .

No to mogłeś nacisnąć odpowiedni przycisk.