Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki splitter i dekodery na 4 telewizory

gg3g 13 Kwi 2010 00:28 6091 5
  • #1 13 Kwi 2010 00:28
    gg3g
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    mam nadzieję, ze nie dubluję tematu, ale przez wyszukiwarkę nie mogę nic znaleźć.
    Może dlatego, że jestem tylko kobietą :-D

Posiadam cyfrę + oraz dekoder strong 6880.
    Chciałabym podzielić sygnał na 4 tv.
    Jaki jest najlepszy splitter, aby był szybki, nie zawieszał się i najlepiej HD, do tego jakie karty?
    Czy lepiej jak wszystkie (4) dekodery są takie same? Czy nie ma różnicy jeżeli każdy jest inny?

Czy ktoś posiada spliter na 4 tv, jeżeli tak to jaki i jakie dekodery?

I co będę jeszcze potrzebowała poza
    1. Splitter
    2. 4x dekoder
    3. 4x karta kliencka
    4. Kable

0 5
  • #2 13 Kwi 2010 00:41
    Doominus
    Poziom 34  

Gdyby nie ten strong można by zakupić dekodery z lanem i je po prostu ze sobą połączyć.
    Potrzebujesz jeszcze konwertera wielowyjściowego.
    Nie wiem czy będziesz mieć jakiś dekoder prv czy nie.

Spliter z slj elektronik.

0
  • #3 13 Kwi 2010 00:57
    tyht
    Poziom 11  

Witam.Mam splitter z elektronika na 4 tunery tj.Interstar GI 980,2 szt Xped 870 i Opticuma 7300. W zasadzie chodzi mi to ale czasem spliter zawiesza się i wyłączam na chwilę z sieci. Radzę przed kupnem splittera podać sprzedawcy jakie posiadasz tunery wtedy dobierze Ci odpowiedni splitter. Ja za swój przewodowy plus 4 karty zapłaciłem tylko 230 zł. Pozdrawiam.

0
  • #4 23 Kwi 2010 12:58
    gg3g
    Poziom 2  

A jaka jest kluczowa różnica między Dekoderem Strong 6880 a Dekoderem Strong 6860?
    Czy jeżeli będę posiadała 2 x Dekoder Strong 6880 i 2 x Dekoder Strong 6860 to będzie wszystko dobrze działało? Czy lepiej jak wszystkie będą Strong 6880?

0
  • #5 28 Kwi 2010 17:09
    Durogesic1972
    Poziom 2  

Witam.Posiadam spliter bezprzewodowy na osiem kart, osiem tunerów podłączonych jest do konwertera okto. W każdym karta klienta. Z doświadczenia własnego :
    1.nie oszczędzaj na spliterze -ja mam ServerRFLink 600 i mimo,że piszą, że nawet przesyła uprawnienia na 600m to czasami 30metrów dla niego to za dużo, dlatego też wymieniłem w nim antenę na 1,5m GSM. Wszystko zależy od rozmieszczenia tunerów w domu, od grubości ścian i odległości. Czasami nawet tunery bliżej zlokalizowane od splitera odbierają uprawnienia gorzej niż te dalej.
    2.Karty klienta- ClientRFLink100x 7 , lecz w jednym pomieszczeniu założyłem ClientRFLink600- taka z anteną (ze względu na kiepski przesył uprawnień)
    3.Wybór tunera - musisz być pewna, że karty klienta będą w nim działały- mogą być różne tunery .
    4. Najważniejsze, abyś dobrze podłączyła kable antenowe do tunera i do konwertera-tzn dobrze wykonane wtyczki, gdyż czasami zanik programu może być z tym związany, a nie ze złym funkcjonowaniem splitera. Przećwiczyłem to kilkakrotnie siedząc na drabinie na antenie.
    Pozdrawiam.Ponad dwa lata pracy ze spliterem na osiem tunerów daje sporą wiedzę, ale i cały czas zaskakuje he, he he...

0
  • #6 09 Lip 2010 12:03
    gg3g
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za pomoc.
    Ja kupiłam CARD SPLITTER TURBO Elektronik ver. 8.0 na 6 tunerów, 4 x KARTA KLIENTA TURBO ver.2, 4 x dekoder Strong SRT 6880 oraz Konwerter z 4 wyjściami. Do tego oczywiście kable antenowe i telefoniczne. Wszystko śmiga, ale czasem się wiesza i trzeba zrestartować. Mimo to jestem zadowolona :-)

0