Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I 2.0 8V 97 r. - kilka problemów.

emyot2 13 Kwi 2010 08:44 3231 2
  • #1 13 Kwi 2010 08:44
    emyot2
    Poziom 8  

Witam. Posiadam samochód wymieniony w temacie. Poniżej w punktach przedstawię co obecnie się dzieje w tym autku. Bardzo proszę o pomoc.

1. W czasie jazdy słychać z przodu głuche stuki (jazda przy prędkości do ok. 80 km/h przy niewielkich wybojach przy większej tego nie odczuwam)

2.Również w czasie jazdy słychać skrzypienie w zawieszeniu zarówno z przodu jak i z tyłu przy przejeżdżaniu przez większe dołki lub nierówności (np. progi zwalniające) Najbardziej słychać tuż po ruszeniu, po długim postoju. W czasie jazdy to mija lub są one dużo mniejsze.

3. W czasie skrętu na niewielkiej przestrzeni słychać także głuche, krótkie i częste trzaski gdzieś z przedniej części samochodu (czy mogą to być przeguby??).

4. Na postoju a głównie w czasie jazdy silnik wchodzi na wysokie obroty nawet do 3,5 tys. "Przygazowanie" powoduje obniżenie się obrotów do ok 1,2-1,4 co i tak jest za dużo. Silnik troszeczkę chodzi nierówno na benzynie (pulsowanie obrotów o ok 50-100) Sytuacja ta zaczęła się dziać podczas styczniowych mrozów, gdy rozładowało mi akumulator. Wcześniej było OK.

P.S. Ten punkt już zdiagnozowałem, to silnik krokowy. Na postoju na biegu jałowym odłączałem wtyczkę do silnika krokowego i obroty były na dobrym poziomie. Proszę teraz o rady w pozostałych punktach

Kilka dodatkowych informacji, które mogą być ważne:
    Przebieg silnika 264 tys, kapitalny remont przy 240 tys (Planowanie głowicy, wymiana pierścieni, zaworów, uszczelki pod głowicą, całego kompletu rozrządu)

Dodatkowo 2 dni temu wymieniłem końcówki drążków (myślałem że to jest przyczyną stukania) niestety nic to nie dało.

Dziękuję za pomoc.

1 2
  • #2 13 Kwi 2010 11:39
    rzuku90
    Poziom 8  

co do pracy silnika trzeba zawsze zaczynac od diagnostyki... bedziesz wiedzial gdzie mniej wiecej szukac:)

0
  • #3 14 Kwi 2010 12:15
    emyot2
    Poziom 8  

Witam
    Jestem już po diagnostyce i mam nadzieję że odpowiedzi na moje pytania z pierwszego postu komuś pomogą.

Ad. 1 Okazało się, że głuche stuki to zużycie dwóch łączników stabilizatorów.

Ad. 2 Skrzypienie to powód zużycia tuleji wahacza

Ad. 3 Te objawy to powód uszkodzenia łożyska amortyzatora

Ad. 4 Tak jak pisałem wcześniej silnik krokowy.

0