Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję głośników do wieży Panasonic SA-CH-72.

13 Apr 2010 12:58 3995 10
  • Level 2  
    Więc mam wieże marki PANASONIC Model SA-CH72 cd stereo system POWER: ~50 Hz 230V 120W.
    Przy wyjściu na dwa głośniki ma napisane 6 ohm.
    Na kolumnach jest napisane:
    impedance:6 ohm input 70W, Music:35 W, DIN.
    Wieża jest identyczna jak ten Model z allegro
    Link
    Chciałem się dowiedzieć, czy znalazłyby się do tej wieży jakieś lepsze głośniki?
    Takie aby ta Wieża wytrzymała i byłyby mniej więcej tej samej wielkości.
    Ostatecznie mogą być jakieś kolumienki o lepszej jakości dźwięku.
    Jeśli ktoś się orientuje to proszę o pomoc.
    Czytałem, że jeśli na wyjściu wieży jest napisane 6 ohmów tzn, że głośniki nie mogą mieć mniejszej impedancji niż 6 ohmów ale mogą mieć np:8 ale nie jestem tego pewien i nie chce ryzykować.
    Oto obecne głośniki:

Poszukuję głośników do wieży Panasonic SA-CH-72. Poszukuję głośników do wieży Panasonic SA-CH-72.
  • Level 34  
    Więcej niż 25W mocy znamionowej tym kolumienkom nie dałbym. Wieża zapewne ma 2x20W/6R, jeśli nie gorzej.
    Obudowy masz plastikowe czy drewno? Jaka jest pojemność każdej?
  • Level 2  
    Obecne kolumny mają 35 rms jedna. Są drewniane i mają około 5-6 litrów jedna.
  • Level 43  
    Nie rozumiem, dlaczego chcesz zmieniać głośniki w tych kolumnach. Jeśli są sprawne, to nie ma taka wymiana większego sensu. Zastosowanie innych głośników nie będzie prostą sprawą i zanim trafisz na takie, które w tej obudowie zagrają poprawnie, może upłynąć sporo czasu i kasy.
    Poza tym, zastosowanie głośników niskotonowych o impedancji 8 Ohm spowoduje (co prawda niewielki) spadek mocy wzmacniacza wieży.
    W sumie, to nie najgorszej jakości kolumny i zmiana głośników może znacznie pogorszyć ich parametry a więc i brzmienie i skuteczność.

Mam Technics-a SA-EH 550.

Pozdrawiam.
  • Level 34  
    Taka mała pojemność? Tam w ogóle coś poniżej 120 Hz gra?
    Jeśli upierasz się przy modyfikacji, to zmień kolumny. Tonsil ZG20C albo A17 może? Znajdź takie w oryginalnym stanie (zero zamienników, gumy itd.). Sądzę, że powinny Ciebie zadowolić. A jeśli nie, to sprzedasz je i kupisz inne.
  • Level 2  
    Głównie chodzi mi o sopran, a żeby grał czysto.

Zerknąłem za tymi kolumnami tonsil A17
    Moc znamionowa - 20 W.
    Impedancja - 8 Ω.
    Pasmo przenoszenia - 60÷16000 Hz.
    Efektywność - ok. 87 dB.
    Wymiary - 535x200x320 mm.
    Masa - ok. 14 kg.

natomiast Tonsil ZG20C
    Moc znamionowa - 30 W.
    Impedancja - 8 Ω.
    Pasmo przenoszenia - 70÷20000 Hz.
    Efektywność - ok. 87 dB.
    Pojemność- 20l
    Masa - ok. 11 kg.

Ta druga opcja brzmi lepiej Tonsil ZG20C ale jeszcze przemyśle.
    Czyli jeśli podłącze głośniki o impedancji 8 Ω nie spali mi to wierzy?
    A Jeśli bym chciał po prostu wymienić same głośniki wysoko tonowe na jakieś lepsze np sony czy innej firmy.
    Jeśli mam podłączony głośnik ten ze zdjęcia 6Ω i do niego dałbym np po takim gwizdku
    http://www.allegro.pl/item994511651_wysokotonowy_sony_dynamiczny_6_5cm_faktura_15.html
    Byłaby szansa poprawy dźwięku bo te co mam nie wydaje mi się aby były dobrej jakości.
  • Level 34  
    Dokładanie nie ma sensu. Zresztą, ten głośnik z linku, który zaraz zostanie usunięty, to prawie na pewno żaden Sony.
    Oprócz Allegro czy forach, popytaj ludzi, ogłoś się w gazecie o te Tonsile. Na internecie świat się nie kończy. Jak dobrze wycelujesz, to bardzo tanio dostaniesz. ;)
  • Level 28  
    U mnie głośniki od wieży Philipsa zagrały o wiele lepiej po podpięciu pod wzmacniacz.
  • Level 43  
    Zakup innych, przyzwoitej jakości kolumn, to co innego. Przesłuchasz Twoje i te zakupione i zostawisz te, które lepiej będą brzmiały. Jeśli te z wieży są sprawne, to nic w nich nie zmieniaj. Jak okażą się "gorsze" od zakupionych, to sprzedasz.

Pozdrawiam.
  • Level 34  
    Wątpię, by te głośniczki zagrały lepiej od nawt ZG15C. Ale to tylko gdybania ;) Sądzę, że więksi bracia pokroju ZG20 i wyżej na pewno już dobrze reprodukują muzykę w porównaniu z oryginalnymi Panasonicami...
  • Level 2  
    Co sądzicie o głośnikach bose 205 albo 301 bo takie widzę, że są dostępne. Słyszałem wiele dobrego o tej firmie, tylko nie można znaleźć danych technicznych. Wiem tylko, że oba mają impedancję 8 Ohm czyli mógłbym Je podłączyć tylko obawiam się że ona będą się znów marnować bez wzmacniacza.