Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GM inwestuje 8 mln w badania nad akumulatorami

pseven 13 Apr 2010 15:49 2524 6
 • GM inwestuje 8 mln w badania nad akumulatoramiPrzedstawiciele General Motors ogłosili fakt, że koncern ma zamiar dwukrotnie powiększyć laboratorium testowe akumulatorów. Inwestycja pochłonie 8 milionów dolarów. Największa na świecie placówka badawcza, zajmująca się akumulatorami na potrzeby motoryzacji - Global Battery System Labs, zwiększy zajmowaną powierzchnię z 3000 tysięcy metrów kwadratowych na ponad 5800. Już w tej chwili w laboratorium pracuje zespół złożony z tysiąca inżynierów, a liczba ta ma się wkrótce zacząć systematycznie zwiększać. Zadaniem tego zespołu jest badanie i rozwój akumulatorów zasilających silniki pojazdów EV, metodyki ich ładowania oraz optymalizacji umiejscowienia w konstrukcji samochodów. Global Battery System Labs rozpoczęło funkcjonowanie w maju 2009 roku. Na potrzeby budowy laboratorium wykorzystano ekologiczne materiały budowlane, a także oświetlenie diodowe. Wraz z dwoma podobnymi placówkami w Niemczech i Stanach Zjednoczonych Global Battery System Labs stanowi kluczowy element strategii General Motors związanej z pojazdami elektrycznymi.

  Źródło:
  http://media.gm.com/content/media/us/en/news/news_detail.brand_gm.html/content/Pages/news/us/en/2010/Apr/0412_battery

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8880 posts with rating 1914, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  dec1234
  Level 14  
  W końcu i tak dojdzie do tego, że będą montowanie baterie jądrowe wielkości piłki do nogi, będzie ona starczała na dłuuuugo i po sprawie :D
 • #3
  sokoleokoo2
  Level 22  
  Nie wiem czy konkretnie jądrowe czy nie - ale na pewno coś co starczy na długie lata. Świat się zmienia - technologia też. Już niedługo za 10-15 tyś zł kupimy sobie nówkę elektryka z dożywotnią gw. na baterie.
  Wiecie w Autku elektrycznym będzie mniej elementów i fizycznie lżejsze więc koszty produkcji dużo niższe.
 • #4
  ofpaulus
  Level 10  
  Pracują nad bateriami a co z ogniwami wodorowymi to przecież w nich jest przyszłość...
 • #5
  AdeBe
  Level 14  
  ofpaulus wrote:
  Pracują nad bateriami a co z ogniwami wodorowymi to przecież w nich jest przyszłość...

  Poprawka: MIAŁA być przyszłość. Ale okazało się, że koszty wytworzenia wodoru są za wysokie, a technologii pozwalającej pomieścić wystarczającą ilość wodoru w baku również nie widać.
 • #6
  timo66
  Level 23  
  Dobrze że nad tym pracują :D. dec1234, ale ktoś musi to wymyślić, przetestować, ulepszyć i wprowadzić do produkcji :). Wszyscy o wodorze i ogniwach, ale zastanawiał się ktoś jak utrzymać w pojemniku wodór? Jak zatrzymać w siatce z dużych atomów małe atomy? Jedynie albo produkować wodór na bieżąco, albo wymyśle ogniwa na H2O- bo inaczej tego nie widzę.
 • #7
  vodiczka
  Level 43  
  sokoleokoo2 wrote:
  Świat się zmienia - technologia też. Już niedługo za 10-15 tyś zł kupimy sobie nówkę elektryka z dożywotnią gw. na baterie.

  Pomarzyć dobra rzecz. Będziesz szczęśliwy gdy kupisz nówkę EV za 45 tys. zł z akumulatorem na 10 lat.
  Dożywotnią gwarancję na baterie możesz mieć już teraz tylko małym drukiem będzie dopisane, że długość życia nie przekracza 5 lat i/lub 100 000 km.