Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnianie laptopa - niewłaściwy dźwięk.

13 Kwi 2010 18:31 2314 20
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam następującego typu problem:

Podłączam laptop ze wzmacniaczem za pomocą przewodu mały stereo jack (wyjście liniowe w laptopie) <-> 2x cinch (wejście w mikserze).

Wszystko działa, ale dźwięk jest jakby strasznie przytłumiony. Nie słychać praktycznie wokalu czy gitar z puszczanych na nim mp3.
    Jedynym sposobem jak dotąd było zmienienie balansu w laptopie na maksa w którąś ze stron, wtedy wszystko słychać wzorowo.

Na pewno już ktoś miał taki problem, bo kumple mają podobnie... też muszą zmieniać balans.
    Jak temu zaradzić? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
    Michał
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Według Mnie powinieneś kupić zewnętrzną kartę dźwiękową. Twoja jest za słaba.
    Mam laptopa toshiby i gdy podłącze zestaw głośników creativa to dźwięk jest również cichy. Po podłączeniu pod stacjonarny zjawisko ustępuje.
  • Poziom 10  
    Magister_123 napisał:
    Według Mnie powinieneś kupić zewnętrzną kartę dźwiękową. Twoja jest za słaba.
    Mam laptopa toshiby i gdy podłącze zestaw głośników creativa to dźwięk jest również cichy. Po podłączeniu pod stacjonarny zjawisko ustępuje.

Ale co to znaczy, że jest za słaba?
    Jakaś świetna ona nie jest, bo w końcu zintegrowana, ale przecież na słuchawkach działa..

Poza tym nie bardzo jak mogę kupić zewnętrzna kartę, bo nie mam wejścia pcmcia.

Naprawdę uwagę zwraca to, że gdy zmieni się balans, to wszystko wraca do normy...
  • Poziom 34  
    U Mnie też na słuchawkach działa dobrze i głośno. Ale impedancja słuchawek to okolice 32 ohm a wejścia wzmacniacza 47000 ohm. Jest różnica?
    Kupujesz kartę dźwiękową zewnętrzną pod USB 2.0 Creative X-Fi SB Surround i będzie działało.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Magister_123 napisał:
    U Mnie też na słuchawkach działa dobrze i głośno. Ale impedancja słuchawek to okolice 32 ohm a wejścia wzmacniacza 47000 ohm. Jest różnica?

Nie rozumiem tego wywodu.

Siergiej89 napisał:

Poza tym nie bardzo jak mogę kupić zewnętrzna kartę, bo nie mam wejścia pcmcia.

Taką pod USB

Siergiej89 napisał:

Naprawdę uwagę zwraca to, że gdy zmieni się balans, to wszystko wraca do normy...

Na 90% masz coś przestawione w laptopie. Sprawdz dokładnie ustawienia miksera windosowskiego, miksera karty jeśli jest ekstra, winampa, innych playerów. Czasem przestawi się balans np. w winampie, a mixer tego nie pokazuje.
  • Poziom 10  
    januss73 napisał:

Na 90% masz coś przestawione w laptopie. Sprawdz dokładnie ustawienia miksera windosowskiego, miksera karty jeśli jest ekstra, winampa, innych playerów. Czasem przestawi się balans np. w winampie, a mixer tego nie pokazuje.

Wszystko wiele razy już sprawdzałem. Próbowałem też pracy na innych laptopach, problem się powtarza. Zastanawiam się czy to nie jest czasem wina wzmacniacza? przewodu? uziemienia?

Jestem skory kupić zewnętrzną kartę, ale obawiam się, że problem może pozostać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do Kolegi Siergiej89 temat proszę poprawić na regulaminowy.
    Regulamin p.11.1.
  • Poziom 10  
    GKVIDEO napisał:
    Do Kolegi Siergiej89 temat proszę poprawić na regulaminowy.
    Regulamin p.11.1.

Teraz dobrze ?

Tak - GKVIDEO
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Sprawdź czy nie masz włączonej funkcji SPATIAL czy innego SURROUND.

Nie, żadnych 'efektów specjalnych'. Poza tym gdy podłączę słuchawki do tego gniazda - wszystko jest ok. Więc raczej to nie wina ustawień laptopa.
  • Poziom 34  
    Podłącz głośniki komputerowe pod laptopa a później bez ruszania potencjometru w tych że głośnikach podłącz pod kartę dźwiękowa w komputerze stacjonarnym z dołożoną kartą dźwiękową ale firmową (niezintegrowaną). Oczywiście w obydwu komputerach głośność ustawiona na max. Wyciągnij z tego wnioski i zastosuj się do drugiej części Mojego poprzedniego postu.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    A ja sugeruję sprawdzenie połączenia masy w kablu, ew styku w złączach. Zalecam zastosowanie di-boxa.
    Z opisanego problemu wnioskuję, że do miksera dociera wyłącznie sygnał różnicowy stereo.
  • Poziom 10  
    Magister_123 napisał:
    Podłącz głośniki komputerowe pod laptopa a później bez ruszania potencjometru w tych że głośnikach podłącz pod kartę dźwiękowa w komputerze stacjonarnym z dołożoną kartą dźwiękową ale firmową (niezintegrowaną). Oczywiście w obydwu komputerach głośność ustawiona na max. Wyciągnij z tego wnioski i zastosuj się do drugiej części Mojego poprzedniego postu.

Jaki to ma cel? Wykazać, że wartość natężenia dźwięku będzie większa? Napięcie podawane przez kartę dźwiękową większe w przypadku karty niezintegrowanej?
    Nie rozumiem.

Świr napisał:
    A ja sugeruję sprawdzenie połączenia masy w kablu, ew styku w złączach. Zalecam zastosowanie di-boxa.
    Z opisanego problemu wnioskuję, że do miksera dociera wyłącznie sygnał różnicowy stereo.

Kabel jest wg mnie ok. Próbowałem podłączania za pomocą innych przewodów, także mały jack <-> jack.
  • Poziom 34  
    Siergiej89 na pisałem Tobie odpowiedź w pierwszym i drugim poście a ty dalej szukasz dziury w całym. Zrób test z poprzedniego postu a się przekonasz. Po to są doświadczenia.
    Ty masz problem, Twoi koledzy mają problem i Ja mam ten sam problem. Wyjście z laptopa jest za słabe i koniec kropka. Podejrzewam że jest to specjalna blokada w ramach oszczędności baterii w końcu to laptop i każdy wat poboru się liczy.
  • Poziom 10  
    Magister_123 napisał:
    Siergiej89 na pisałem Tobie odpowiedź w pierwszym i drugim poście a ty dalej szukasz dziury w całym. Zrób test z poprzedniego postu a się przekonasz. Po to są doświadczenia.
    Ty masz problem, Twoi koledzy mają problem i Ja mam ten sam problem. Wyjście z laptopa jest za słabe i koniec kropka. Podejrzewam że jest to specjalna blokada w ramach oszczędności baterii w końcu to laptop i każdy wat poboru się liczy.

Wytłumacz mi, co to znaczy ZA SŁABE ? Za małe natężenie? Napięcie ?
  • Poziom 34  
    Siergiej89 napisał:

Wytłumacz mi, co to znaczy ZA SŁABE ? Za małe natężenie? Napięcie ?

Za mała moc. Na moc składa się napięcie i natężenie.
  • Poziom 34  
    :arrow: Siergiej89
    Podaj model miksera i laptopa których używasz.
    I jakiego dokładnie kabla audio używasz - czy to jest mały jack <> duży jack stereo, czy też z jednej strony mały jack a z drugiej strony kanały są rozdzielone na dwa duże jacki :?:
  • Poziom 10  
    Mam sprzęt w domu, więc mogłem wykonać następujące testy:
    1. Podłączyłem laptop Acer 5738z (zaintegrowana karta dźwiękowa) kablem jack <-> cinch. Beznadziejnie.
    Próbowałem też kiedyś dwóch laptopów toshiby, modelów nie pamiętam, było to samo.
    2. Podłączyłem PC. Karta dźwiękowa SB extreme gamer x-fi czy jakoś tak. Problem pozostał.
    3. Podłączyłem przenośny odtwarzacz mp3. Brak problemu.

Posiadam powermikser yamaszki emx-2000.

Przewód mały stereo jack (laptop/pc) <-> 2x cinch do wejścia tape-in.
    Probówałem też mały stereo jack <-> duży stereo jack.
  • Poziom 34  
    Próbowałeś zastosować di-box y ?? Powinny rozwiązać problem.
    Ew. użyj przewodu mały jack <> dwa duże jacki, z tym że zapnij je na kanały monofoniczne, z czego panoramę ustaw dla lewego kanału w lewo, dla prawego w prawo. Sprawdź czy problem nadal występuje. Jak na moje oko tutaj coś się dzieje z masą, dlatego proponuje di-box a.
  • Poziom 10  
    Szczerze nigdy nie słyszałem o czymś takim, jak di-box i nigdy nie stosowałem. Postaram się pożyczyć od kogoś i wypróbować.

Nie mam takiego przewodu stereo jack <-> dwa mono. Jutro zlutuję, to sprawdzę.

Z masą to ja zawsze mam problem, ciągle jakiś jack pieści.

Jak do tej pory dzięki wszystkim za pomoc.

Jak się podłącza taki di-box? Między laptopem a mikserem? Mikserem a wzmacniaczem? Wzmacniaczem a kolumną?
  • Poziom 34  
    To więc jest tak jak sądzę. Masa w audio to bardzo ważna sprawa, i żeby system pracował poprawnie nie może być z nią żadnych problemów. Następna sprawa - di-box :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1254.html Podłączasz go pomiędzy laptopa a mikser - oddziela galwanicznie obwody audio.