Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny tusz fotograficzny (HP 364)

szejker89 13 Kwi 2010 19:09 4414 1
  • #1 13 Kwi 2010 19:09
    szejker89
    Poziom 14  

Witam. Chciałem się dowiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy czarnym tuszem fotograficznym a zwykłym czarnym tuszem. Mam drukarkę HP C5380 i kartridże nr 364. Zabrakło mi tuszu fotograficznego i przy wydruku zdjęć kolorowych lub czarno-białych "wysoka jakość" zdjęcie robi się takie jakby czerwone, dopiero gdy ustawię "tylko czarny tusz" drukuje się normalnie na czarno, tylko strasznie jasno. Gdy drukuję na normalnych kartkach z głównego podajnika wszystko jest OK, kolory w porządku, czarny także. Myślę, że to wina braku tego fotograficznego. Czy można dolać zamiast niego zwykły czarny, czy może idzie gdzieś kupić specjalną dolewkę fotograficznego, czy pozostaje tylko zakup oryginału?
    I przy okazji chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa z tymi kartridżami (HP 364) w sensie dolewania. Aktualnie dolewam do kartridży startowych przez mały otwór z góry prosto w gąbkę. Czy w startowych można dolewać z tej strony, gdzie jest pojemniczek z tuszem, czy jest on zablokowany i pozostaje nasączenie tylko gąbki? I jak odczytywana jest pojemność, czy jest tam jakiś czujnik, czy tylko chip zapisuje jakiś przebieg? Na szczęście chip nie blokuje całkowicie kartridża.

0 1
  • #2 25 Lut 2011 02:15
    Adrian_O
    Poziom 9  

Witam! Również posiadam tę drukarkę. Dzisiaj skusiłem się na uzupełnienie tuszy. Cały proces wykonałem sam. Posłużyłem się zwykłymi tuszami kolorowymi oraz czarnym pigmentowym i barwnikowym. Wszystko byłoby świetne gdyby nie czarny tusz fotograficzny. Najpierw czarny zwykły i czarny photo nabiłem tuszem pigmentowym. Efekt był taki, że czarny tekst wychodził znakomicie lecz przy wydrukach fotograficznych na papierze foto czarny wychodził paskowany, matowy i ścierał się z kartki. Tylko miejsca, w których głęboki czarny nie występował były znakomite. Postanowiłem wymienić tusz pigmentowy tuszem barwnikowym w kartridżu czarny photo. Dało to lepszy efekt, ponieważ nie zastałem już żadnych pasków lecz zdjęcie nadal pokryte było nieutrwalonym, matowym kolorem czarnym.
    Gdyby taki wydruk wstawić od razu do ramki za szkło, nie dotykając przy tym powierzchni wydruku, to nie byłoby źle i fotografia spełniłaby swoją rolę. Niestety żeby mieć efekt pożądany trzeba kupić ten nieszczęsny tusz w oryginale. Warto sprawdzić jeszcze ten symbol: SH564PBK w googlach. Za 16 zł plus przesyłka masz 20 ml do uzupełnienia. Ja chyba kupie od razu 100 ml :) pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego urządzenia.

0