Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan almera N16 1.5 DCi - nie odpala

13 Apr 2010 19:15 16350 9
  • Level 15  
    Witam! Mam u siebie almere 2004 rok 1.5dci. Auto chodzilo normalnie zaczelo szarpać i zgaslo. Rozrząd sprawdzony na blokady i jest wszystko ok.Czujnik prędkości obrotowej walka rorządu sprawdzony. Ciśnienie paliwa na wtryski idzie. Immo nie blokuje. Z plaka odpala bez problemu.Mój interface jest w serwisie i jedyne co mi pozostalo do diagnostyki to skaner kóty wyświetla bląd ale nigdzie niema opisu jego. Jeśli ktoś z was może choć trochę pomóc to bardzo bym o to prosil. Dziękuje
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    mam w 100% to samo .... pompa i wtryski po profesjonalnej diagnostyce-są ok, na chwile obecną podejrzenie pada na czujnik na wale, gdyż tester nie pokazuje obrotów silnika...rwiemy wiązkę i szukamy......

daj znać jak coś znajdziesz szybciej .....
  • Level 14  
    czujnik położenia wału korbowego oraz moze byc problem z przewodami kolo tego czujnika lub elektrozaworek od diesla ps. jak masz strzykawke wstrzyknij mu rope do kolektora sssssoncego w trakcie odpalania jak leko zaskoczy zakaszle tzn. nie dostaje ropy :P miłej zabawy
  • Level 15  
    vipert wrote:
    czujnik położenia wału korbowego oraz moze byc problem z przewodami kolo tego czujnika lub elektrozaworek od diesla ps. jak masz strzykawke wstrzyknij mu rope do kolektora sssssoncego w trakcie odpalania jak leko zaskoczy zakaszle tzn. nie dostaje ropy :P miłej zabawy

Napisał, że na "plaku" chodzi...
  • Level 10  
    pompe wykluczam , zoworek wymieniony, uszczelnienie także , w innym Dci chodzi bez problemu.
    Czujnik daje sygnał , rezystancja ok, przełożony z innego Dci - bez różnicy.

To co mi teraz chodzi po głowie to zablokowane immo - komp na Consulcie wyświetla blokade immo....pewnie to to, ale juz mnie z tym autem cholera bierze.....
  • Level 11  
    Siema miaem kiedys podobny problem ze mi immo blokowalo ale wtedy na pych nie szlo odpalic :) ale skoro tak podejrzewaz to podjedz i sprawdz kluczyk bo w moim kluczyku sie immo rozwalilo :)
  • Level 15  
    Przepraszam panowie że się nie odezwałem. Dziękuje również za zainteresowanie i pomoc.Tak jak pisałem czujnik prędkości obrotowej wałka rorządu był ok ale za to znalazłem przerwe w obwodzie i sygnał nie dochodził do ECU.Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
  • Level 10  
    znalezione- przerwa w instalacji - okolice lewego błotnika [nadkola] i dalej wchodząc do kabiny
    Puszczony dodatkowy przewód i działa !!!!!!
  • User removed account  
  • Level 1  
    witam wszystkich ,mam Nissana n16 2003r 1.5 dci który czasami nie odpala,zawsze na ciepłym silniku gdzieś podjade i kręci ale nie odpala . auto jest po naprawie turbo renowacja ,pompy oleju nowa i wymianie wszystkich filtrów . został wyczyszczony zawór EGR ,wtryski sprawne.problem z odpalaniem miałem już przed naprawą ,odpalała po użyciu auto startera ,ale też nie zawsze albo jak troszkę ostygła . czy ktoś wie co z takim fantem zrobić ?