Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośna praca silnika VW Polo.

Staszek49 13 Kwi 2010 20:47 2910 1
  • #1 13 Kwi 2010 20:47
    Staszek49
    Poziom 34  

Syn nabył VW Polo (II) z silnikiem AAU o poj. 1.050 ccm, z 1991 r. z jednopunktowym wtryskiem i od początku denerwuje mnie jego głośna praca. Ten dziwny głos dochodzi z okolic klawiatury, od strony aparatu zapłonowego. Poprzedni właściciel twierdzi, że ten typ tak ma, ale mnie to nie przekonuje, gdyż jeździłem wieloma benzynowcami ( od 13 lat dieslami ) i słyszałem ich pracę. Z tego co się orientuję, to silnik ten ma chyba popychacze sterowane hydraulicznie, a więc luzy same się likwidują. Zapłon jest raczej dobrze ustawiony. Ciekawym przypadkiem jest fakt "uszkodzenia" 2 świec zapłonowych. Po nabyciu auta wymieniłem na nowe świece, identycznego typu tj. 3-elektrodowe. Po ok. 2 tygodniach silnik dziwnie pracował, gasł na światłach (skrzyżowaniach) i m.in. dlatego wykręciłem je do sprawdzenia. Okazało się, że dwie z nich tj. właśnie od strony aparatu zapłonowego miały zagięte po jednej elektrodzie, praktycznie były bez tzw. przerwy i dlatego silnik "kulał". Pytam więc fachowców, co mogło być przyczyną "uszkodzenia" świec tj. czy uderzały w nie tłoki, czy może zawory ?.

0 1
  • #2 13 Kwi 2010 21:06
    B0berek
    Poziom 12  

Czasami stukot jest spowodowany zawieszonymi szklankami, które jak piszesz pracują na hydraulice.
    Natomiast wydaje mi się (jeżeli chodzi o świece) to sprawdź na internecie model czy zgadza się parametry z parametrami świec co masz założone i czy nie mają za długich gwintów i za głęboko nie są wkręcone w komorę spalania co powoduje zaginanie elektrod.

1