Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasięg pilota centralnego zamka w Volvo v70

pawelpad 13 Apr 2010 20:51 6104 14
    pawelpad
    Level 10  
    Mam takie pytanko, mój pilot od centralnego zamka działa ok 0,5 m od drzwi kierowcy. Wymieniłem baterie, to samo. Samochód to Volvo v 70 2,5 tdi 1997 r.
    Elektron 125
    Level 18  
    Pilot fabryczny czy dokładany ???
    pawelpad
    Level 10  
    fabryczny mam 2 i to samo
    Elektron 125
    Level 18  
    Spróbuj wymienić baterie w pilotach i sprawdź czy się polepszyło.
    pawelpad
    Level 10  
    wymienione to samo
    elekstryk
    Level 13  
    Witam ja mam jednego pilota ale zależnie z której strony podejdę to inaczej łapie
    i tak z tyłu od strony pasażera jakieś 10m ,a z boku od kierowcy czasem i 0,5m ma ciężko nie wiem ale tak mój ma miałem "dorabiać" pilota ale widzę że nie tylko ja tak z nim mam.
    Ktoś morze ma inaczej? morze antena alarmu do poprawki ?Jakieś pomysły gdzie w v70 jet umieszczona antena alarmu - bo chyba nie razem z radiową na bocznej szybie? mój V70 to 1997.
    teletechnika
    Level 11  
    Posiadam V70 1998 i mam ten sam problem. Wymiana baterii nic nie dała.
    Dodam że pilot jest oryginalny. Już się przyzwyczaiłem, że przy otwieraniu i zamykaniu auta muszę przyłożyć pilota prawie do szyby.
    szmarc
    Level 11  
    Wszystkie V70 tak mają.
    Jest to forma zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem auta z większej odległości, dzieciaki, zabawa pilotem itp.
    No i nie musisz się martwić o zeskanowanie pilota...
    zorrojanosik
    Level 2  
    no nie wszystkie volvo tak mają bo moje v70 łapie pilot z domu przez okno bez problemu 10-15 m
    Ypa
    Level 11  
    u MNIE TO SAMO pilot działa z odległości 10-15m. Sterownik najprawdopodobniej znajduje się pod kolumną kierowniczą z tego co pamiętam.

Najrozsądniejszym wyjściem jest założenie drugiego sterownika i podpięcie się w instalację samochodu. Napewno będzie Cię to mniej kosztowało jak naprawa i kombinowanie z fabrycznym zamkiem.
  • Helpful post
    szmarc
    Level 11  
    W/g schematu pucha z anteną umieszczona jest w okolicy "zegarów".
    Ja miałem do czynienia z kilkoma V70 i zasięg był taki jak pisałem. Bliziutki.
    Schemat, łącznie z usytuowaniem różnych elementów i wiązek zamieszczony w schematach.
  • Helpful post
    ellwat
    Level 1  
    Witam kolego.
    Mam dwa podstawowe pytania czy pilot jest radiowy czy na podczerwień. Pytam ponieważ piloty na podczerwień mają znacznie krótszy zasięg poniewaz odbiornik musi widzieć nadajnik, natomiast jesli pilot jest radiowy problem może tkwić w dostrojeniu częstotliwości. Teoretycznie pilot powinien działać na częstotliwości 433 MHz każde odchylenie od tej częstotliwości może znacznie skrócić zasięg.
    pawelpad
    Level 10  
    raczej radiowy niema żadnych emiterów podczerwieni
    kubi4
    Level 16  
    temat stary ale dorzucę od siebie:
    mój pilot działa z odległości około 5m
    pawelpad
    Level 10  
    dzięki zmieniłem na inny sterownik taki z allegro jest ok