Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena samochodowa, dziwny nalot

listek2000 13 Kwi 2010 22:02 2269 6
  • #1 13 Kwi 2010 22:02
    listek2000
    Poziom 10  

kupiłem antenę samochodową firmy calearo po 4 m-cach użytkowania zaglądam dziś pod stopkę a tu mi ja coś zżera :( co to jest? najgorsze że rzuca się już na kable... :( jakby śniedź jakby kreda... miał już ktoś takie coś... ? czemu inne anteny się tak nie robią... :( uszczelka jest przeżarta i do wyrzucenia a bez niej anteny się nie da ponownie zamocować :( ... czy można ją reklamować bo co prawda działa ale nie nadaje się już do montażu bez uszczelki, dziękuję za sugestie i pozdrawiam.

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Kwi 2010 22:13
    kamil907
    Poziom 28  

Może za słabo była dokręcona, weszła woda i są takie efekty. W tą uszczelkę możesz dociąć drugą z cienkej gumy i będzie OK. Przykręcić solidnie i już do niej nie zaglądać póki będzie działać.

0
  • Pomocny post
    #3 13 Kwi 2010 22:31
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Nie uszczelniłeś anteny i słabo ją skręciłeś. Pod tą stopkę daje sie odrobine silikonu przeźroczystego a całość tą śrubą mocno skręca się od spodu. Aby odratowac uszczelke mozesz zetrzeć ten nalot drobnym papierem ściernym i dociąć taki kształ z gumy. Pamiętaj o bardzo porządnym skręceniu.

0
  • #4 13 Kwi 2010 22:48
    listek2000
    Poziom 10  

Dziekuję, tak zrobię, mam rozumieć,że nawet jakby to była oryginalna antena VW , to przy słabym dokręceniu woda załatwi każdą stopkę? Nie ma znaczenia dobra jakość metalowej obudowy? Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 13 Kwi 2010 22:55
    kamil907
    Poziom 28  

Na pewno ma to znaczenie z jakiego materiału jest wykonana ta stopka ale wątpię, żeby seryjne anteny VW były lepsze.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Kwi 2010 23:23
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Nie ma znaczenia czy antena będzie oryginalna czy też nie. Jeżeli woda dostanie sie pod stopkę ( a wiadomo, że łatwiej wejdzie niż wyjdzie ) to będzie czyniła na jej powierzchni szkody. Tak jak pisałem zczyść to papierkiem np. grubosci 150, odtłuść ( w związku z tym, że to guma to możesz umyć pod ciepła wodą z mydłem ) silikon bezbarwny i mocne dokręcenie. To zagwarantuje poprawny wygląd, zamocowanie i bezproblemowe użytkowanie na bardzo długi czas.

0
  • #7 15 Kwi 2010 21:08
    listek2000
    Poziom 10  

Witam, oczyściłem, pomalowałem taka farbą antykorozyjną ku przestrodze ale nie trzyma ona za dobrze aluminium... czy są jakieś lakiery farby zabezpieczające aluminium przed śniedzieniem?
    Kolejna sprawa to wyciąłem gumkę grubości 1mm jako dodatkową podkładkę i dokręciłem całość i zauważyłem,że ta oryginalna uszczelka sie tak układa że pęka zgięciach :( na szczęście dostałem odpowiedź od dystrybutora i może mi sprowadzą tą uszczelkę ale na przyszłość nie wiem jak to dokręcić aby kolejna tak nie pękała przy dokręcaniu?
    Kolejna sprawa to silikon, dorwałem taka masę uszczelniającą co jest taka lepka i nigdy nie wysycha, czy można ja zastosować pod stopkę?
    No i na koniec chyba przyczyną podchodzenia wody jest fakt iż dach wokół otworu montażowego anteny nie jest płaski :( czy to dyskwalifikuje tą antenę do mojego auta? pozdr.
    Antena samochodowa, dziwny nalot Antena samochodowa, dziwny nalot Antena samochodowa, dziwny nalot

Od Sprzedawcy anteny:
    Jak widać na przysłanych przez Pana zdjęciach Jej montaż nie był poprawny, na stopce anteny naklejono jakąś podkładkę która prawdopodobnie uniemożliwiła prawidłowe dociśnięcie stopki do uszczelki i do dachu samochodu. Niestety podpływająca woda doprowadziła do widocznych zniszczeń.
    Zwróciliśmy się już do producenta z prośbą o przysłanie uszczelki. Stopka anteny powinna zostać oczyszczona z nalotów i zanieczyszczeń. W stanie jaki widać na zdjęciach, być może należy również otworzyć i sprawdzić antenę wewnątrz, a przed ponownym montażem dodatkowo uszczelnić uzupełniając ubytki np. silikonem.
    Stopka anteny powinna ściśle przylegać do uszczelki, która z kolei powinna ściśle przylegać do dachu samochodu. Nie znam miejsca montażu anteny na dachu, być może powierzchnia dachu w miejscu mocowania anteny nie jest płaska, i to może być kolejnym powodem podciekania wody.
    Jeśli producent dośle nam uszczelkę, to po uzgodnieniach możemy ją Panu dosłać.
    Ares Elektro Sp. z o.o

0