Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Korea Południowa blokuje granie online po północy

Belialek 13 Apr 2010 22:36 2451 18
 • Korea Południowa blokuje granie online po północy  Do problemu uzależnienia od tak bardzo popularnych ostatnio gier online bardzo poważnie podeszły władze Korei Południowej. Rząd zdecydował o wprowadzeniu ograniczeń dla określonej listy gier - gracze spędzający wolny czas na tytułach takich jak Maple Story, Barameui Nara czy Mabinogi zostaną pozbawieni możliwości dostępu do konta od północy, 1:00 lub 2:00 (w zależności od tytułu), a okres blokady wynosi 6h. Połączenie z serwerem gry nie będzie jednak nagle zrywane - użytkownik najpierw odczuje znaczne obniżenie prędkości działania Internetu, dzięki czemu będzie miał chwilę na dokończenie rozpoczętych w grze czynności. Co ciekawe jeden z najpopularniejszych tytułów w Korei Południowej - Lineage II - nie jest włączony w kampanię z nieznanych przyczyn (jeżeli nie wiadomo o co chodzi... itd :)).

  Czy uważacie, że dzięki takiej akcji gracze dostrzegą bez wątpienia istniejący problem uzależnienia od gier, czy raczej zaczną atakować ten pomysł powołując się na drastyczne ograniczenie swobód obywatelskich?

  Źródło: Link

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  Belialek
  Level 22  
  Offline 
  Belialek wrote 943 posts with rating 109, helped 16 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2004 year.
 • #2
  fuutro
  Level 43  
  Hehe, ja bym to wprowadził na WOWa i temu podobne bzdury. Po nocach lepiej się zainteresować się o wiele bardziej przyjemnymi/zdrowymi/pożytecznymi rzeczami, pod które nie trzeba w sposób bardzo nienaturalny sobie dnia układać.
 • #4
  -Piontek-
  Level 12  
  Pomysł uważam za świetny, lecz będzie mało efektywny gdyż o północy gracz może przerzucić się na inną grę bądź piracki serwer, ale i tak uważam za to za pomysł ciekawy i w nieznacznym stopniu może nie tyle obniży uzależnienie od gier ale za to spowoduje że do szkół i pracy będą chodzili wyspani ludzie :D
 • #5
  mosfet
  Level 25  
  Jakikolwiek przejaw ograniczania wolności obywatela jest dla mnie nie do przyjęcia.

  Problem niewyspanych pracowników/uczniów powinni regulować dyrektorzy zakładów pracy i szkół. W końcu oceny czy pieniądze otrzymujemy za pracę/naukę. Jak ktoś jest uzależniony od gier, to jest to jego problem a nie rządu. Zwalanie naszych problemów na rząd jest może i wygodne i nie wymaga (do nas) myślenia, ale zamienia nas w bezwolne bydło hodowlane.

  "Najprostszy sposób na zrobienie niewolnika, to wmówienie człowiekowi, że jego problem jest problemem społecznym."

  Wiem, że Korea za morzami, za lasami, ale wypowiedzi przedmówców optymizmem nie napawają. Świetny pomysł, jak rząd decyduje o której mogę pograć? Od tego cienka linia do decydowania ile mam spać, co jeść i o której robić kupę.
  Pozdrawiam!
 • #6
  sokoleokoo2
  Level 22  
  Z chinami zawszy był problem. A na dodatek jeszcze coś takiego. Niedługo będą musieli oglądać TV tylko w kibelku aby nie odchodzili od niego i słuchali komunistycznych bzdur. Jak dobrze że w Polsce jest Kapitalizm.
 • #7
  fuutro
  Level 43  
  Co mają Chiny do Korei Południowej :?: Nie pomyliłeś z północną :?:
 • #8
  hardtmuth
  Level 20  
  Co maja Chiny do Korei Poludniowej? Moze do Polnocnej Korei Chinom blizej, ale poludniowa Korea to wolny kraj.
 • #9
  moon09
  Level 15  
  efektem będzie migracja graczy na Lineage II :D
 • #10
  fuutro
  Level 43  
  O ile nie będą przewidziane atrakcje jak w Korei północnej dla nieprzestrzegających zakazów to pewnie i tak będą ludzie robić co będą chcieli.
 • #11
  mrowaa
  Level 15  
  a co jesli dorosły wolny człowiek chce sobie pograć w nocy? Lub ktoś tylko wtedy ma chwilę wolnego czasu? Nie wszyscy są jednakowi... Kompletne dno.

  Trzeba edukacji a nie zakazów.
 • #13
  -Piontek-
  Level 12  
  Korea południowa jest państwem wolnym jak Japonia, Korea północna i chiny są państwami komunistycznymi i tam nie ma problemu z graniem po nocach bo w sporej liczbie przypadków nie ma na czym grać.
  Co do tezy że państwo nie powinno dawać takich zakazów a dobrze uczyć że nie grać po nocach to zgoda ale z tą nauką w Korei nie wypaliło kompletnie, i uzależnienie jest te jest nie mal jak jakaś epidemia choroby, a z epidemiami państwo walczyć musi w szkole się nie udało to więc może w sieci. W Polsce nie ma jeszcze takiego problemu mimo iż Polska posiada najwięcej troli i dzieci neo.
 • #14
  x98pl
  Level 15  
  Przecież to nie wypali. Jak ktoś bardzo będzie chciał grać to i tak zgra. Co z tego, że zablokują połączenie do jakiegos adresu IP serwera, jak mogę połączyć się do innego (nieblokowanego) - może nawet być w innym kraju - i dopiero z niego się łączyć na porządany serwer. Ot takie proxy :).
 • #15
  doxent
  Level 21  
  Ewidentne łamanie swobód obywatelskich. Co z nocnymi markami? Przecież nie każdy musi iść spać o 1:00am albo wcześniej. Są ludzie którzy nie śpią w nocy bo taki prowadzą tryb życia i państwu nic do tego nie powinno być. Godziny policyjne na korzystanie z internetu i jego możliwości to coś jak żywcem wzięte z komunizmu.
 • #16
  fuutro
  Level 43  
  Hmmm, aż się chce przyczepić do instytucji o innym charakterze choć działających jeszcze groźniej niż państwo. Co do nocnych marków itp itd - granie przez całą noc raczej dość widocznie wpływa na ludzi, za młodu to mi ich nieco szkoda ale z dorosłych to śmiać mi się chce i nic poza tym...
 • #17
  Maticool
  Level 20  
  mosfet wrote:
  Jakikolwiek przejaw ograniczania wolności obywatela jest dla mnie nie do przyjęcia.
  mrowaa wrote:
  a co jesli dorosły wolny człowiek chce sobie pograć w nocy?

  doxend wrote:
  Ewidentne łamanie swobód obywatelskich.


  A co restrykcjami dotyczącymi narkotyków i hazardu? To też ograniczenie swobód obywatelskich. Korea to inny kraj z zupełnie inną mentalnością. Z tego co widzi się w telewizji, Koreańczycy mają hopla na punkcie elektronicznej rozrywki we wszystkich odmianach. Być może u nich problem urósł do takiego poziomu jak np narkomania w innych krajach i państwo uznało, że musi interweniować. Mówicie, że młodych uczniów powinno się edukować a na niewyspanych pracowników nakładać konsekwencję. A co jeżeli ich nauczyciele i dyrektorzy nie widzą problemu bo są tacy sami?

  Dobrze by było, gdyby wypowiedział się tu też ktoś, kto był dłuższy czas w Koreii i zna kulturę tego kraju.
 • #18
  leonow32

  Level 30  
  Maticool wrote:
  Dobrze by było, gdyby wypowiedział się tu też ktoś, kto był dłuższy czas w Koreii i zna kulturę tego kraju.

  Otóż to! Nie zdajecie sobie sprawy jak odmienna jest ich kultura od naszej. Niech robią sobie, co uznają za słuszne. Przecież nie zakazują Wam siedzieć w nocy i grać. Jeżeli ich obywatele nie potrafią sami o siebie zadbać i oderwać się od komputera, to ktoś silną ręką musi ich od tego komputera odciągnąć. Gdyby problemu nie było, to nikt by takich restrykcji nie wprowadzał.
 • #19
  farmeros
  Level 2  
  Jak dobrze że Lineage 2 nie będzie miało tej blokady :) bo zazwyczaj przesiaduje nocki.