Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc W Wyborze Kotła. Mały Domek

s51 13 Kwi 2010 23:15 2034 7
  • #1 13 Kwi 2010 23:15
    s51
    Poziom 9  

Witam wszystkich użytkowników.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc przy wyborze pieca. Na wstępie zaznaczę że nie mam dostępu do gazu i ogrzewanie gazowe odpada. Mieszkam w malutkim domku około 45m2 który jest ocieplony. Jest w nim kuchnia kaflowa podłączona do centralnego ogrzewania, lecz jej stan zmusza mnie do jej zburzenia. Od razu zaznaczam że nie interesują mnie żadne kuchnie ani pieco-kuchnie tylko piec. Paliwo którym palę to drewno oraz węgiel. Jako że 3/4 dnia nie ma mnie w domu i niema komu podłożyć do pieca zainteresowałem się kotłem z nadmuchem i sterownikiem podobno wytrzymują do 10h po zasypie. Wstępnie padł wybór na ten kociołek::

http://allegro........

Co o tym myślicie czy zda u mnie egzamin a może macie inne propozycje?? Czekam na odpowiedz gdyż za bardzo nie mam w tym temacie pojęcia.

Moderowany przez mirrzo:

Usunąłem link aukcji, jako wartość nietrwałą

0 7
  • #2 14 Kwi 2010 09:00
    ogi4
    Poziom 16  

Olej opałowy i kocioł Ferroli GN1 z zasobnikiem palnikiem SUN. Do kupienia za cenę 3800 netto. Możliwość założenia regulatora pokojowego.Mały kocioł zapewni wodę, ogrzewanie i jest pełny komfort przy niewielkich kosztach użytkowania.

0
  • #3 14 Kwi 2010 10:30
    s51
    Poziom 9  

Jednak interesuje mnie coś tańszego. Czy jest sens brania pieca 6kw z sterownikiem i dmuchawą??

0
  • #5 14 Kwi 2010 14:36
    s51
    Poziom 9  

Jednak olejki mnie nie interesują jedynie kotły c.o

0
  • #6 14 Kwi 2010 19:44
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Więc nie masz wyjścia. Musisz kupić to co musisz. Tylko sam tego nie montuj a na pewno nie w układzie zamkniętym i na pewno nie na PEx-ie z Castoramy.

0
  • #7 14 Kwi 2010 23:22
    mirrzo

Moderator na urlopie...

s51 napisał:

Ależ olejaki, to też kotły C.O.

0
  • #8 15 Kwi 2010 12:57
    systemgaz
    Poziom 23  

s51 napisał:

Widzę że kolega powinien poczytać to i owo o kotłowniach olejowych. Łatwiej wtedy podjąć decyzję o wyborze rodzaju ogrzewania olejowego, czy gazowego. Może warto również zapoznać się z ofertą systemu ogrzewania zasilanego z zewnętrznego zbiornika na gaz. Jest w Polsce kilka firm zapewniających posadowienie i kompleksową obsługę (pozwolenie, budowa, eksploatacja) tego typu zbiorników np. Shell Gas http://www.shell.pl/home/content/pol/products...ces/in_the_home/gas_lpg/lpg_for_the_home_pkg/ itp.

Co do lektury polecam bezpłatny poradnik dla inwestorów i instalatorów w temacie:
    Kotłownie na paliwo olejowe - wymagania budowlane i instalacyjne:
    http://www.systemgaz.com.pl/index.php?ustawienia=1&sklepu=1&galerie=1&edytuj=39&id_gal_gl_=37

0