Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dorobione Line-in w Clarionie

Bromak 15 Sie 2004 10:06 1620 7
  • #1 15 Sie 2004 10:06
    Bromak
    Poziom 11  

Witam.
    Mam kasetowe radio samochodowe Clariona, w ktorym niestety nie bylo wejscia CD (line-in). Postanowilem cos pokombinowac - niestety wejscia na zmieniarke nie udalo mi sie odblokowac (C-BUS). Podlaczylem sie natomiast do modulu odtwarzacza kaset. Na zlaczu tego modulu z plyta glowna radia byl opis L-CH, R-CH itd. wiec odcialem te sciezki i wlutowalem kabelek... Tylko mam problem z masa. Czy jest jakas masa muzyczna, jakostam opisana? Ja podpiolem sie do GND tego modulu i wszytko gra ale zastanawiam sie ciagle nad ta masa...
    Co o tym myslicie?
    Pozdrawia!

0 7
  • #2 15 Sie 2004 11:54
    j4rek
    Poziom 18  

To sprawdz miernikiem czy jest przejscie midzy masa zasilania - obudowa.Prawdopodobnie bedzie.

0
  • #3 15 Sie 2004 16:02
    glob12
    Poziom 13  

masa powinna być ta sama. Proponuje zostawić magnetofon w spokoju i zrobić tak jak ja. Przed układem zmieniającym źródła dzwięku u mnie tda7318 odłączyłem am i podłączyłem line in. Teraz ja chce posłuchać to tylko zmieniam na am i discman pięknie gra

0
  • #4 15 Sie 2004 23:47
    Bromak
    Poziom 11  

Tez chcialem pokombinowac z AM ale jakos sie nie umiem doszukac odpowiednich sciezek... Tak jakos w tym clarionie to strasznie zminiaturyzowane i pozaszywane... Jest caly modul radiowy pieknie zaekranowany i wychodzi z niego masa sygnalow miedzy innymi L-CH i R-CH ale jakos mi sie wydaje, ze sa to wspolne sygnaly dla FM i AM... przypuszczam ze przelaczenie bedzie sie odbywalo juz w samym module radiowym. Czy to mozliwe?
    Faktycznie z tym AM to by najlepiej wygladalo bo z magnetofonu musze jeszcze odlaczyc silniczek by caly czas nie chodzil - ciekawe bo jak wcisne pause to sie wyciszenie zalancza...
    Pozdrawiam!

0
  • #5 18 Sie 2004 19:35
    glob12
    Poziom 13  

u mnie w radiu mam osobno głowice fm a osobno am tak że nie miałem problemu. Nie wiem jak to jest zrobione u ciebie może schemat sciagniesz i wszystko będzie jasne.

0
  • #6 19 Sie 2004 20:48
    powgreg
    Poziom 18  

W większości nowszych odbiorników przełączenia AM-FM dokonuje stereodekoer tak więc nie bardzo jest możliwość się wpięcia na AM, poznać to można po tym ze cały tor radiowy jest w jednej puszce.
    Rozbierania radiówki nikomu nie polecam Latwo tam coś uszkodzić (np przy rozlutowywaniu ekranu) a cena całego modułu jest zbliżona do wartości używanego radia!
    Druga istotna rzecz to takie dorobione wejscie jest bardzo podatne na zakłócenia od strony zasilania np diskmen zasilany z bateri chodzi bez zakłóceń a po podłączeniu do zapalniczki pojawia się pisk od silnika.
    W takich sytuacjach pomaga (czasami częściowo) podłączenie zasilania diskmena do zasilania radia i gruby jak najkrótszy przewód minusowy (masa).

0
  • #7 20 Sie 2004 00:38
    glob12
    Poziom 13  

zgadza się zakłucena są duże. Jak podłaczałem cd-rom komputerowy to było słychać bardziej obroty silnika niż muzyke ale przy podłączeniu discmana jest ok zakłuceń nie zauważyłem. Diskman zasilany z radia poprzez wyjście sterujące anueną i lm 317.

Pozdrawiam Grze$

0
  • #8 20 Sie 2004 21:18
    powgreg
    Poziom 18  

Z tym podłączaniem diskmena do auto anteny radziłbym ostrożnie stare radia z wyłącznikiem w pokrętle głośności jakoś sobie poradzą ale nowsze odbiorniki mają sterowanie anteny przez tranzystor (ew układ scalony) i pobór prądu nie powinien przekraczać 0,3A a diskmeny pobierają nawet do1A przy włączaniu.
    Może to przysporzyć sporych kosztów naprawy np w pioneerze (mosfet) włącznik auto anteny wbudowany jest w końcówkę mocy.

0